Wpis z mikrobloga

Tak czytam jak wykop huczy o #holownia, przed oczami mam już obraz zaryczanego chłopa ciągnącego zasmarkanym nosem, a tu się facet zwyczajnie wzruszył przy wystąpieniu na żywo.

No ale PANIE, TO JE POLITYKA, TU NIE MOŻNA MIEĆ EMOCJI.

Mamy i mieliśmy całe generacje polityków bez emocji. Im dalej, tym gorzej. Kaczyńskiego macie wręcz zupełnie wypranego z wszelkich emocji prócz miłości do władzy. #tvpis codziennie pokazuje jak go naród kocha za to.

A tak szczerze jakbym miał wybierać między Bosakiem (Narodowy Populizm), Kosiniakiem (poglądy PSLu to już przecież znana wszystkim chorągiewka), Biedroniem (socjalizm i etatyzm pełną mordą), Dudą (xD) czy Hołownią, to wybaczcie, ale Hołownia dla mnie ma najwięcej plusów z tych wszystkich kandydatów, którzy jakkolwiek się liczą.


Może to jest jakaś marna, ale szansa na odmianę dyskursu politycznego w tym smutnym kraju. I tego będę się trzymał. #polityka
  • 33
@marcel_pijak: Polskiej polityce trzeba odbetonowania i każdy krok w tym kierunku jest krokiem dobrym. Dlatego głosowałem w wyborach parlamentarnych na Konfederację, bo choć nie jest mi z nimi po drodze w poglądach społecznych (gospodarczo program mi się podobał), to uznałem, że taki "koń trojański" w sejmie się przyda.

I jestem im bardzo wdzięczny za to, że informują o tym, co się w sejmie dzieje w przeciwieństwie do innych partii, dla których
@taki_tam_ktos: Ja również jestem za tym, że czas na zmianę, a zwłaszcza w wyborach które są zupełnie inne niż parlamentarne. Wiele osób tego nie rozumie. Myślą, że optymalnie jest kiedy rząd oraz prezydent są z tego samego obozu. Ja uważam, że prezydent powinien być naprawdę niezależny (a nie tylko w pustych słowach jak każdy dotychczasowy siebie nazywał) i jak to metaforycznie nazywał Hołownia - być "bezpiecznikiem" który w przypadku chęci nadużywania
@marcel_pijak: Zróżnicowanie światopoglądowe w izbie niższej jest domeną demokracji dojrzałych do tego ustroju. Pięknym przykładem są choćby Czechy w tym temacie. Wybory 2017 roku u naszych południowych sąsiadów - Frekwencja 60% z groszami, a wyniki tak ładnie wyważone, że każdy światopogląd ma swoje miejsce w ichniejszym sejmie.

My jeszcze niestety jako naród musimy do tego poziomu dorosnąć.
Pobierz
źródło: comment_1588608829lJGSvWNPuE2RMsB5WdTk0h.jpg
@taki_tam_ktos: "Niezależny prezydent" courtesy of TVN xD No proszę cie- jeszcze mu tylko brakuje nalepek Discovery, HGTV i złomowisko.pl na garniaku jako sponsorów, niczym na bolidzie F1 albo na kombinezonie skoczków narciarskich.
Chyba, że wolisz niezależność od partii w cenie zależności od korpo- dla mnie to to samo szambo...
@tellet: Nie napisałem, że jest bezbłędny i idealny. Napisałem, że z wszystkich kandydatów on ma najwięcej plusów. Prezydent nie ma mocy ustawodawczej, a prawo veta. Biorąc kogokolwiek z innych kandydatów możemy liczyć jedynie na rozgrywki polityczne podszyte zaszłościami międzypartyjnymi. Tu jest marna szansa, że może być inaczej.

Jak mam do wyboru pewnego raka, a prawdopodobnego, to wybieram to drugie. ¯\_(ツ)_/¯
@taki_tam_ktos: Ale nie powiesz mi chyba, że wierzysz w bezstronnego Hołownię, który nie będzie realizował interesów grup, których dodatkowo nie znamy. Bo w to, że taki wyskakujący zza krzaka typ nie ma nad sobą nikogo, to już chyba na pewno nie wierzysz, co nie? (Serio, myślę że rozmawiam z kimś choć trochę inteligentnym)
Ja natomiast jeśli mam do wyboru kogoś, o kim wiem, kto za nim stoi, a jakiegoś typka,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tellet: "Po co szukać nowego wroga jak pod bokiem stary się znalazł"? Jakbym miał tak patrzeć, to bym głosował na Dudę. Autentycznie. Bo zawsze partie opozycyjne by się zabezpieczyć mogą jeszcze gorzej odwalić. A Duda? PiS chce władzy absolutnej, dyktatorskiej. No to mu ją dajmy, bo wiemy czego się spodziewać :).

Nie wierzę w niezależnego Hołownię. Natomiast wiem, że kompetencje prezydenckie w takim przypadku mają szansę zblokować zapędy dyktatorskie Kaczyńskiego i
@taki_tam_ktos: No ja jestem zdania, że jak kaczy będzie fikał, to mu się sami rozpadną- wystarczy żeby taki Ziobro czy inny pokemon poczuł się niedowartościowany i samo się rozłoży, co zresztą już widzimy po niespełnionym Gowinie, który chce odgrywać większą rolę i robi się na wielkiego rozjemcę, a tak naprawdę nikt go nie polubił xD
Straszenie kaczym do mnie nie trafia, bo na ten moment to opozycja widzi w nim drugiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tellet: Bez reprezentacji w Sejmie niewiele narobi. Natomiast może ograniczyć obecne działania w celu rozmontowania państwa.

Rację masz, że śmierć Kaczyńskiego to koniec pisu. Ale do tego czasu jeszcze bałaganu może narobić. A jeśli można to ograniczyć, to trzeba działać.
@taki_tam_ktos: o matko, a wy co wybory to samo... na każde wybory wyskakuje z kapusty jakiś kandydat/partia, która to ma być inna niż reszta według pelikanów. Już mieliście takich Petru czy inne wynalazki i zawsze kończyło się tak samo. NIE MA ludzi z zewnątrz w poważnej polityce, zrozumcie to wreszcie - za duża stawka. A te jego płacze to czyste aktorstwo i żenada. To się może nadaje do "mam talent" żeby