Wpis z mikrobloga

Tak czytam jak wykop huczy o #holownia, przed oczami mam już obraz zaryczanego chłopa ciągnącego zasmarkanym nosem, a tu się facet zwyczajnie wzruszył przy wystąpieniu na żywo.

No ale PANIE, TO JE POLITYKA, TU NIE MOŻNA MIEĆ EMOCJI.

Mamy i mieliśmy całe generacje polityków bez emocji. Im dalej, tym gorzej. Kaczyńskiego macie wręcz zupełnie wypranego z wszelkich emocji prócz miłości do władzy. #tvpis codziennie pokazuje jak go naród kocha za to.

A tak szczerze jakbym miał wybierać między Bosakiem (Narodowy Populizm), Kosiniakiem (poglądy PSLu to już przecież znana wszystkim chorągiewka), Biedroniem (socjalizm i etatyzm pełną mordą), Dudą (xD) czy Hołownią, to wybaczcie, ale Hołownia dla mnie ma najwięcej plusów z tych wszystkich kandydatów, którzy jakkolwiek się liczą.


Może to jest jakaś marna, ale szansa na odmianę dyskursu politycznego w tym smutnym kraju. I tego będę się trzymał. #polityka
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcel_pijak: Polskiej polityce trzeba odbetonowania i każdy krok w tym kierunku jest krokiem dobrym. Dlatego głosowałem w wyborach parlamentarnych na Konfederację, bo choć nie jest mi z nimi po drodze w poglądach społecznych (gospodarczo program mi się podobał), to uznałem, że taki "koń trojański" w sejmie się przyda.

I jestem im bardzo wdzięczny za to, że informują o tym, co się w sejmie dzieje w przeciwieństwie do innych partii, dla
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos: Ja również jestem za tym, że czas na zmianę, a zwłaszcza w wyborach które są zupełnie inne niż parlamentarne. Wiele osób tego nie rozumie. Myślą, że optymalnie jest kiedy rząd oraz prezydent są z tego samego obozu. Ja uważam, że prezydent powinien być naprawdę niezależny (a nie tylko w pustych słowach jak każdy dotychczasowy siebie nazywał) i jak to metaforycznie nazywał Hołownia - być "bezpiecznikiem" który w przypadku chęci
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos: "Hołownia płacze, bo chciałby, żeby Polska była taka, jaka jest w Konstytucji Kwaśniewskiego.
No właśnie taka jest! To źle napisane prawo doprowadziło do tego bajzlu, który mamy." Tyle w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@marcel_pijak: Zróżnicowanie światopoglądowe w izbie niższej jest domeną demokracji dojrzałych do tego ustroju. Pięknym przykładem są choćby Czechy w tym temacie. Wybory 2017 roku u naszych południowych sąsiadów - Frekwencja 60% z groszami, a wyniki tak ładnie wyważone, że każdy światopogląd ma swoje miejsce w ichniejszym sejmie.

My jeszcze niestety jako naród musimy do tego poziomu dorosnąć.
takitamktos - @marcel_pijak: Zróżnicowanie światopoglądowe w izbie niższej jest domen...

źródło: comment_1588608829lJGSvWNPuE2RMsB5WdTk0h.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@teka82: Ależ ja nie neguję przecież, że go ruszyło. Bawi mnie tylko jak to zostało rozdmuchane jakby chłop się miotał w spazmach zaryczany xD.

A tu się po prostu wzruszył, a głównie "prawacy" telepią się jak wibratory nad tym rozemocjonowani.
  • Odpowiedz
nie wrzuca sie tego do mediów


@teka82: O jakby tego na yt nie wrzucił po tym, jak ta relacja była na żywo na fb to dopiero byłby dym. Jeszcze gorszy niż obecnie, bo by wszyscy mordy darli, że się wstydzi.
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos: "Niezależny prezydent" courtesy of TVN xD No proszę cie- jeszcze mu tylko brakuje nalepek Discovery, HGTV i złomowisko.pl na garniaku jako sponsorów, niczym na bolidzie F1 albo na kombinezonie skoczków narciarskich.
Chyba, że wolisz niezależność od partii w cenie zależności od korpo- dla mnie to to samo szambo...
  • Odpowiedz
@tellet: Nie napisałem, że jest bezbłędny i idealny. Napisałem, że z wszystkich kandydatów on ma najwięcej plusów. Prezydent nie ma mocy ustawodawczej, a prawo veta. Biorąc kogokolwiek z innych kandydatów możemy liczyć jedynie na rozgrywki polityczne podszyte zaszłościami międzypartyjnymi. Tu jest marna szansa, że może być inaczej.

Jak mam do wyboru pewnego raka, a prawdopodobnego, to wybieram to drugie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos: Ale nie powiesz mi chyba, że wierzysz w bezstronnego Hołownię, który nie będzie realizował interesów grup, których dodatkowo nie znamy. Bo w to, że taki wyskakujący zza krzaka typ nie ma nad sobą nikogo, to już chyba na pewno nie wierzysz, co nie? (Serio, myślę że rozmawiam z kimś choć trochę inteligentnym)
Ja natomiast jeśli mam do wyboru kogoś, o kim wiem, kto za nim stoi, a jakiegoś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tellet: "Po co szukać nowego wroga jak pod bokiem stary się znalazł"? Jakbym miał tak patrzeć, to bym głosował na Dudę. Autentycznie. Bo zawsze partie opozycyjne by się zabezpieczyć mogą jeszcze gorzej odwalić. A Duda? PiS chce władzy absolutnej, dyktatorskiej. No to mu ją dajmy, bo wiemy czego się spodziewać :).

Nie wierzę w niezależnego Hołownię. Natomiast wiem, że kompetencje prezydenckie w takim przypadku mają szansę zblokować zapędy dyktatorskie Kaczyńskiego
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos: No ja jestem zdania, że jak kaczy będzie fikał, to mu się sami rozpadną- wystarczy żeby taki Ziobro czy inny pokemon poczuł się niedowartościowany i samo się rozłoży, co zresztą już widzimy po niespełnionym Gowinie, który chce odgrywać większą rolę i robi się na wielkiego rozjemcę, a tak naprawdę nikt go nie polubił xD
Straszenie kaczym do mnie nie trafia, bo na ten moment to opozycja widzi w nim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tellet: Bez reprezentacji w Sejmie niewiele narobi. Natomiast może ograniczyć obecne działania w celu rozmontowania państwa.

Rację masz, że śmierć Kaczyńskiego to koniec pisu. Ale do tego czasu jeszcze bałaganu może narobić. A jeśli można to ograniczyć, to trzeba działać.
  • Odpowiedz
@taki_tam_ktos: o matko, a wy co wybory to samo... na każde wybory wyskakuje z kapusty jakiś kandydat/partia, która to ma być inna niż reszta według pelikanów. Już mieliście takich Petru czy inne wynalazki i zawsze kończyło się tak samo. NIE MA ludzi z zewnątrz w poważnej polityce, zrozumcie to wreszcie - za duża stawka. A te jego płacze to czyste aktorstwo i żenada. To się może nadaje do "mam talent"
  • Odpowiedz