Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kalamarapaksa: pierwsze słyszę, za to z pierwszej ręki wiem że z miasta oddalonego od granicy o 200km, pokazując tylko potwierdzenie prowadzenia działalności, wyjazd do pl bez kwarantanny. W dodatku w ustawie regulującej to prawo nie ma nic o odległościach, ani żadnych podzieleń na transgranicznych czy innych, tylko krótko i prosto napisane z czego wynika że każdy kto w DE np pracuje może wjechać do pl po okazaniu dokumentów to potwierdzających.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wieczorx: mam 2 meldunki, polski i niemiecki, wczoraj jak przyjechałem to pokazalem straznikowi umowe, dowod i prawo jazdy, nie padlo zadne pytanie gdzie, gdzie po co i jak, mieszkam w bawarii. I tyle. W umowie mam adres niemiecki. Szybko i sprawnie.
@scrimex
Zauważ, że osoby pracujące w Danii, Szwecji, też nie mają obowiązku kwarantanny.

https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8433,Koronawirus-informacje-dla-podroznych.html

Od 4 maja br. nie ma obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną (tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią) w celach zawodowych, służbowych czy zarobkowych albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym. Brak kwarantanny nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia