Wpis z mikrobloga

@suchaklacz: chodzi CI o sam montaż czy o dobór podzespołów? jak o dobór to licz się, że każdy sklep CI wsadzi to co się nie sprzedaje / zalega i CIe naciągnie na coś głupiego jak zobaczą, że sie nie znasz wcale
  • Odpowiedz
@suchaklacz: znajdź w internecie aktualne zestawy PC, wybierz co Ci odpowiada i zamów części sama, najlepiej poproś kolege co zna sie na kąkuterach żeby to poskładał albo zrób to sama, to wbrew pozorom nic trudnego, na yt pełno poradników ale musisz być dokładna i ostrożna bo jakiś pin wygniesz i lipa, kupowanie gotowca na allegro nie ma sensu, są tam gówniane stare części, kupowanie gotowca np w x-kom, morele czy
  • Odpowiedz
@suchaklacz: i tak nie pójdą na ultra za 2 lata, zwłaszcza, że nowa gen teraz wchodzi w tym roku. chodzi o to, że nie ma co wsadzać do pc za 13k. nie ma części które aż tyle kosztują i coś realnie dają

ten z ppc już jest zbyt drogi, ten procesor jest nie potrzebnie kosztowny do gier, tym bardziej jak grasz w 1440/4k
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=656278
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gilotyniarz: no właśnie chyba nie wiem co wybierać i jak. Obawiam się, że karta nie będzie pasować do obudowy, że płyta główna nie ta i procesor nie ten co trzeba.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gilotyniarz: miałam kupić te składane przez xkom z serii G4M3R czy jakoś tak, ale nie wiem co jest w środku a zależy mi na konkretnych podzespołach, to nie jest tak, że nie wiem nic ale mam mało czasu na wybieranie wszystkiego i myślałam, że jest jakiś złoty środek.
  • Odpowiedz
@suchaklacz: 64gb ramu? kretynizm, większość gier 16 nie wykorzystuje w pełni. i te 64 będą wolniejsze bo takty niskie maja.
karta graficzna gorsza. dysk sporo gorszy (500gb vs 2000) + ten mp510 jest szybki .
obudowa sporo gorsza, brak wlotu na powietrze na froncie
brak chłodzenia?
taki zestaw ok ale za 9k nie 13
ogólnie gorszy pod każdym względem oprócz cpu od tego co Ci dałem
  • Odpowiedz