Wpis z mikrobloga

Siema mirki. Mam pytanie, bo nie mogę znaleźć inofrmacji. #prawo #meldunek #kiciochpyta Czy jak chcę się zameldować tymczasowo, to w oświadczeniu właściciela mieszkania(wzoru znaleźć nie mogę) musi być data do kiedy tam chce byc zameldowany?
Sprawa wygląda tak, że mieskzam u mojego #rozowypasek A jestem zameldowany na stale u moich rodzicow (to samo miasto) Chce się do niej zameldować czasowo, gdyż bilet parkomatowy. A nie chcę się meldować na stałe, bo wymiana dokumentów. Nie mogę znaleźć wzoru dokumentu, w którym właściciel mieszkania stwierdza, że ja tam zamieszkuję. Znalazłem taki w którym jest napisane Ja niżej podpisany(a), pouczony(a) o odpowiedzialności karnej art. 233 § 1 Kodeksu Karnego za składanie fałszywych zeznań oświadczam, iż Pan(i) ….................................................................... *stale zamieszkuje w lokalu* (budynku), Ale to wtedy będą pisać do mnie, że powinienem sie zameldować na stałe?
Bo już zgłupiałem. Halp
  • 6
@gdziemojimbuspiatka: wystarczy, że oświadczenie będzie zawierało stwierdzenie, że zamieszkujesz w lokalu, np. Ja, niżej podpisana XYZ, PESEL, legitymująca się d/o seria, numer potwierdzam, że XYZ, PESEL, legitymujący się d/o seria, numer przebywa/zamieszkuje pod adresem X.

Możesz sobie jeszcze zajrzeć do Rozporządzenia MSWiA z 13 grudnia 2017 r. w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania formularzy stosowanych przy wykonywaniu obowiązku meldunkowego, Dz.U. poz. 2411 - tam, na końcu rozporządzenia są wzory formularzy
@gdziemojimbuspiatka: przepisy nie określają maksymalnego czasu trwania zameldowania na pobyt czasowy. Określają minimalny - musi być dłuższy niż 3 miesiące. Po upływie deklarowanego czasu możesz go ponownie przedłużyć. Zameldowanie na pobyt czasowy ma to do siebie, że nie masz zamiaru mieszkać w miejscu pobytu czasowego na stałe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chytra_wydra: dzięki wielkie za pomoc, ale mam jeszcze pytanie. Mogę się zameldować na czas określony podając datę np dwóch lat bez jakichś konsekwencji? Mam zamiar się ożenić i zameldować na stałe, ale zwyczajnie nie chce w ciągu dwóch lat dwukrotnie wymieniać wszystkich dokumentów.