Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
próba postawienia kubuntu obok ubuntu według instrukcji zakończona niepowodzeniem. po logo kubuntu załącza się jedynie czarny ekran.
udało się wejść w gruba, próba wejścia z grafiką ustawioną na _nomodeset zmienia tylko to, że zamiast całego czarnego ekranu w lewym górnym rogu widoczny jest
jak into wejście w kubuntu? w grubie widziałem jakieś opcje recovery, próbować ich?
jakby co mam jeszcze zbootowany pendrive z instalacją ubuntu
#linux #ubuntu
  • 11
@rysiupanda: w grubie wciskasz 'e' na pozycji z kubuntu. Szukasz lini z napisem "quiet splash". Smazujesz tylko "quiet splash" i wciskasz ctrl+x. Patrzysz na czym staje/na czym się wysypuje.

Zmiana cmdline jest tylko jednorazowa jak coś więc po reboocie jak znowu chcesz uzyskać ten sam efekt, to musisz powórzyć to co napisałem wyżej.

edit:

to nie jest żadna "instalacja obok" a jedynie instalacja pakietów kde w ubuntu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: quiet splash wywalony i niestety nadal czarny ekran. coś się wyświetliło dopiero po kliknięciu wyłączenia, sekunda/dwie poleceń typu unmount itd. więc chyba związanych z procesem wyłączania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: w recovery w roocie poszło:
sudo apt-get remove --purge '^nvidia-.*'
sudo apt-get install ubuntu-desktop
po reboocie wszystko działa
dzięki za pomoc mirku (ʘʘ)
also widzę że ogarniasz, a ja zupełnie zielony, to zapytam przy okazji - czy mogę teraz jakoś bezpiecznie wywalić gnome i mieć tylko kde?
jaki jest sens stawiania obok kubuntu skoro do Ubuntu zwykłego można kde doinstalować?


@LazyInitializationException: ale op to zrobił tylko źle wyjaśnił.

@rysiupanda:

also widzę że ogarniasz, a ja zupełnie zielony, to zapytam przy okazji - czy mogę teraz jakoś bezpiecznie wywalić gnome i mieć tylko kde?


tak ale nie ma na to szybkiego sposobu. Wystarczy, że zainstalujesz kde jak z tego poradnika a potem wywalisz wszystkie pakiety gnome. Dlaczego nie