Wpis z mikrobloga

@eXe1987, @czesterv, @sosenqq, @DRESIARZZ, @Mateos2

Koledzy jakie wyniki za kwiecień? Słoneczko dopisywało?.
U mnie puki co rewelacja (sporo ponad prognozę).
Za cały kwiecień miałem 846kWh wyprodukowane. Daje mi to 169kWh na 1 kWp mocy.

Najlepszy dzień w roku to był 21 kwietnia - moja budżetówka wypruła wówczas 35,7kWh co dało 7,15kWh z 1 kWp! (przypominam, że mam niecałe 5kWp paneli i falownik 5kW.)

#fotowoltaika
testerwykop - @eXe1987, @czesterv, @sosenqq, @DRESIARZZ, @Mateos2 

Koledzy jakie w...

źródło: comment_1588434352mCI7IosXO40oqnwADoMB9T.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@testerwykop: U mnie w kwietniu 511 kWh z instalacji 3,52 kWp ustawionej na wschód + 20 stopni w kierunku południa. Najlepszy był 19 kwietnia, zrobiło 22,55 kWh, co daje 6,4 kWh na 1 kWp. Jak na instalację nie na południe i falownik 5 kW(docelowo pod obie strony dachu) to myślę nieźle.
  • Odpowiedz
@testerwykop: marka na J.
Kupione już dawno zanim zacząłem wchodzić w temat.
Efekt głupoty mojej u zakupu marki która sama nie produkuje ale kupuje w fabrykach i nakleja swoją naklejkę z mocą z dupy.
Panele pojadą do badań i jak nie mają mocy to oddaje do sprzedawcy
  • Odpowiedz
@testerwykop: Myślę, że w ciągu paru tygodni. Panele mam już u siebie. Obecnie założone mam 11 paneli 320 Wp Longi Half Cut, a na drugą stronę dokupiłem 10 sztuk Just Solar 330 Wp Half Cut. Czekam jeszcze na elementy montażowe, a później będę czekał na dobrą pogodę.
  • Odpowiedz
@testerwykop u mnie kwiecień zakończony wynikiem 714 kWh co daje 177 z 1 kwp. Najlepszy dzień roku to również 21 kwietnia i wynik 29.5 kWh co daje 7.32 z kwp. Obok domu od południa mam nieutwardzoną drogę. Było kilka dni w kwietniu że wiatr wiał od południa i niósł tumany kurzu panele od połowy kwietnia były tak brudne, że zastanawiałem się czy ich nie umyć. W słoneczny dzień po deszczu instalacja
  • Odpowiedz
Dostałeś już 5k?. Orientujesz się jak to jest z rozbudową po dotacji?


@testerwykop: Jeszcze 5tys. nie wpłynęło(wniosek jest rozpatrzany), wychodzę z założenia, że jeżeli już wszystko odebrane to drobne modyfikacje nie zaszkodzą, falownik zostaje ten sam, czyli Fronius 7kW. Po tej modyfikacji falownik będzie się wcześniej załączał i później kończył produkcję, a w ciągu dnia będzie miał lepsze uzyski. Tyle w teorii w praktyce się okaże.
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ: Czyli skończysz na zgłoszeniu rozbudowy do swojego ZE? Przydałoby się jakieś sprawdzone info. Niby ma być tak jak we wniosku przez 3 lata bo jak nie to każą zwracać. Z drugiej strony dokładka paru paneli bez zmiany falownika to nie powinno być istotne.
  • Odpowiedz