Wpis z mikrobloga

  • 86
Zauważyłem, że w ostatnim tygodniu #koronawirus stał się jakby mniej modny. Nawet informacje o zaginionym chłopcu przebijały się w informacjach.
Nagle wszyscy chcą do pracy, do szkół. Koniec mody, wracamy do starego. #epidemia nam niegroźna.
Strach minął, wszystko otwieramy.
Obecnie 30-40 trupów dziennie to nic nadzwyczajnego.
#gownowpis
  • 21
  • Odpowiedz
@vartan: i co w tym dziwnego? temat juz jest nudny, jak by odkryli obcą cywilizację na marsie to by po 3 dniach już ludzi nudziło czytanie o tym. dlatego też śmieszy mnie jak ktoś pisze że aktualna sytuacja doprowadzi do jakich wielkich zmian gospodarczych albo spolecznych.
  • Odpowiedz
@vartan: bo ludzie czują się trochę oszukani, rząd mówił o szczycie w kwietniu a tu się okazuje że sami nie wiedzą kiedy ten szczyt będzie. Z jednej strony ludzie od marca nie pracują a z drugiej widzą ogromne parcie na wybory.

Ludzie poczuli się oszukani i dlatego zaczynają ignorować wirusa. Przykład fryzjerzy i kosmetyczki którzy pozamykali swoje salony jak jeszcze nie było zakazu a teraz świadczą swoje usługi w domach.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vartan: nikt nie powiedział, że strach minął, ale lockdown co mial spowolnić to spowolnił. No i społeczeństwo to debile, nie wysiedza w dupie na domu, zresztą co ja mówię... Większość tych ameba odstępu trzymać nie potrafi
  • Odpowiedz
  • 0
@vartan Dziennie umiera w Polsce ok. 500 liczac ogolna liczbe zgonow przez dni. I co, martwi sie ktos o to? Codziennie ile osob umiera na raka, zawal serca, albo w wypadach. Musimy sie nauczyc z tym zyc i czekac na szczepionke.
  • Odpowiedz
@vartan: w tamtym roku w marcu, kwietniu było więcej zgonów. Więc paradoksalnie koronawirus miał pozytywny wpływ na bilans zgonów przez mniejszą ilość wypadków. Ludzie to widzą, że skala jest znacznie mniejsza niż się obawiano i chcą powrotu, normalna kolej rzeczy. Dodatkowo to, ze zaczynają odczuwać skutki kryzysu przyspiesza cały mechanizm.
  • Odpowiedz
Obecnie 30-40 trupów dziennie to nic nadzwyczajnego.


@vartan:
A jest?
Czy przed epidemią codziennie się rozmawiało, o samobójstwach, co chwila były o tym newsy w wiadomościach?
Nie. Codziennie
  • Odpowiedz