Wpis z mikrobloga

ku wa pismo od komora mi przyszło za mandat z sierpnia 2009 roku xd miałem wtedy 16 lat xd, 120 zł mandat pewnie za autobus, teraz do zapłaty mam 800 zł musze to zapłacić? Troche im zeszło, najlepsze, że kiedyś byłem w skarbówce i spłaciłem wszystkie mandaty jakie miałem w wieku 20 lat.

#pytaniedoeksperta #pytanie #polska
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jacol92: a dostałeś jakiś wyrok albo nakaz zapłaty? Umów się na przeglądnięcie akt komorniczych/porobienie fotokopii bo być może był nakaz zapłaty ale był doręczony na nieprawidłowy adres więc mógłbyś wtedy podjąć odpowiednie kroki w sądzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jacol92: no to musisz teraz ogarnąć czy został w ogóle wysłany na prawidłowy adres twojego zamieszkania (to do sądu trza dzwonić) "
@rapgod95: jak nie, max czas przedawnienia dodatkowej opłaty za brak biletu to jest 10 lat, jeżeli zostało wszczęte postępowanie sądowe. Nawet jeżeli zostało, to tu już mineło lat 11

@Liamdot: Ja też miałem podobną sytuację. Jakoś w 2006-2007 dostałem opłatę od PKP KM za jazdę bez biletu, nie przyjąłem jej (wlazłem 1 drzwiami do pociągu chcąc kupić bilet, kierownika nie było, a przyszedł kanar za chwile) i sprawa ucichła.
Jakieś