Wpis z mikrobloga

@G_O_ Ale mnie nie interesuje zysk calkowity sklepu z promocji.
Interesuje mnie tylko roznica pomiedzy cena zakupem, a sprzedaza tego piwa przez Biedronke.
To na pewno sa na plus. Ja chce wiedziec czy na piwie sa na plus
@Bodzias1844: ale nie myl magazynowania u producenta z magazynowaniem w Biedronce. Niestety nie jesteśmy w stanie skontrolować jak długo paleta z piwem będzie stała na słońcu, ale mogę zapewnić, że to są przypadki jednostkowe, a wynika to z tego jak wygląda dok rozładunkowy w danym sklepie (z tego co wiem Biedronka nie ma standardu, sklepy się pod tym kątem różnią, ale większość rozładowuje paleciakiem z auta prosto na rampie i wciąga
@MG78 nie na jeden dzien a dla biedronki produkuje gorszą a na promocje jeszcze gorszą to normalne... rozmawialem o tym z prezesem jednej z firm które produkuja soki dla biedry
@MariuszLowKick No skoro teraz sprzedaja piwo po 1.5zl za butelke i piszesz ze kupuja taniej niz sprzedaja, a przez caly rok sprzedaja po 3zl to wychodzi 1.5zl zysku.
No chyba ze teraz producent traci na tej promocji i daje biedronce piwo ponizej kosztow produkcji.
@blindguardiano: Producent nic taniej Biedronce nie daje, jeśli już, to Biedronka robi promocje żeby ściągnąć ludzi i to nie jest wcale głupie, bo na majówkę kupuje się nie tylko piwo, a kupę innych produktów.

Akurat branża piwna nie dostałą po dupie od kryzysu i nie musi sprzedawać po kosztach, magazyny są na bieżąco opróżniane i zapełniane wyrobem gotowym, a sezon ruszył z kopyta razem z majówką.
@blindguardiano: Nie napisałem, że nie sprzedają taniej na promocji. Prawdopodobnie sprzedają ze stratą, ale jak se doliczysz zysk na innych produktach, które kupią ludzie, to wyjdą zapewne na piękny plus. Dodatkowo trzeba doliczyć koszt utylizacji takiego piwa, który zapewne jest wyższy niż oddanie go klientom z niewielką stratą.
@MariuszLowKick No ja pytalem tylko o piwo. To ze calkowicie wychodza na promocji na plus to wiadomo i to mnie nie interesuje. Chce wiedziec ile traca i czy wogole traca na tym piwie sprzedawanym po promocyjnej cenie.
Tam ludzie pisali ze te piwa mialy date waznosci nawet na 2021 rok wiec nie wiem czy by mieli duzo strat.
@siodemkaxx: może i się wszystkim opłaca, nie pracuję w Biedronce i nie zajmuję się u siebie sprzedażą więc nie znam marż. Nie jestem jednak przekonany, że to my musimy zejść z marży Biedronce, bo ona sobie chce zrobić promocję, która niekoniecznie jest dla nas korzystna, bo obniża nam prestiż np. marek premium, które w niej biorą udział. Wiem tyle, że oni mają swoje wymaganiami dot. wspomnianych już przeze mnie specjalnych serii
jednak przekonany, że to my musimy zejść z marży Biedronce, bo ona sobie chce zrobić promocję, która niekoniecznie jest dla nas korzystna, bo obniża nam prestiż np. marek premium, które w niej biorą udział. Wiem tyle, że oni mają swoje wymaganiami dot. wspomnianych już przeze mnie specjalnych serii jak 550 ml, dwunastopaki, różne ich promocje, ale na zasadzie wygraj piwo spod kapsla (musimy zamówić specjalne puszki, co kosztuje odpowiednio więcej) i wtedy
@MariuszLowKick link https://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/produkcja-piwa-niezle-sobie-radzi-w-tym-roku,184153.html "Z opublikowanych danych Głównego Urzędu Statystycznego i wyliczeń serwisu portalspozywczy.pl wynika, że w marcu lutym 2020 roku produkcja piwa w Polsce wzrosła o 1,5 proc. wobec marca 2019 roku i wyniosła 3,29 miliona hektolitrów."

10 hektolitrow podałem z głowy, swego czasu kopyr wspominał o liczbach tego pokroju. Chodziło mi o przedstawienie skali, ile jest sprzedawanego piwa. Przestrzelilem i to zdrowo.

Przypomina mi się historia, jak pracowałem w handlu na
@siodemkaxx: To powiedz mi jakby miała wyglądać taka promocja 12+12 z naszego punktu widzenia? Biedronka mówi dajcie tańsze piwo, bo robimy sobie promocję na majówkę, a my im dajemy po kosztach? Z drugiej strony jednak może być tak, że oni nadal coś zarabiają na tym piwie za 50% ceny, bo cena zakupu od nas to maksymalnie 20% ceny końcowej. Nie wiem, nie widziałem nigdy danych na ten temat.
@futrzakos: No i zgadza się, w pierwszym kwartale prawie 9 mln hektolitrów, a ja pisałem o ujęciu rocznym, gdzie KP czy żywiec przebijają w pojedynkę 10 mln hl w trakcie sezonu, a więc między majem a wrześniem. Roczna produkcja to okolice 40 mln hekto.