Wpis z mikrobloga

a dlaczego nie? Państwo od lat okres kwestie zmian klimatu. To rolnik ma sam o to zadbać? Do tego rolnik ma sam zadbać o to, żeby Polak miał lodówkę wypchana tania żywnością? Mamy rząd, który ma od groma ministrów, którzy kosztują nas duże pieniądze. Płacimy wysokie podatki więc to chyba rząd powinien zadbać o to, żeby w Polsce nie brakło w miarę taniej żywności, a rolnik zarobił.

@Marek_Licyniusz_Krassus: Co za pieprzenie. Zdobywasz nagrodę wykopu. Tak rolnik ma sobie wybudować zbiornik retencyjny i są na to pieniądze w ARiMR. U mnie obok gospodarz sobie wykopał zbiornik i z niego podlewa pola jak jest sucho. Płacimy wysokie podatki - xD. Niemiec płaci dobrze 4 razy wyższe kwotowo.

Twój pomysł to zakazać rolnikowi eksportu, niech sprzedaje taniej w Polsce? I problem rozwiązany. W sumie posunięcie godne PiSu. Koszty zwala na innych, a sukcesu przypiszą sobie....

Nie - mój pomysł jest taki że kolejna grupa społeczna leci po dopłaty i inne gówna do ARiMR a potem leci jeszcze dorobić trochę sprzedając zboże za granicę. Potem nie dość że Ty dopłaciłeś jemu do interesu to jeszcze zapłacisz więcej w sklepie. Bo przecież po to dostają dopłaty na absolutnie wszystko aby sprzedawać zboże za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wurmloch: #!$%@? pryskają kiedy latają pszczoły jak ja #!$%@? lubię takich wykopowych ekspertów pogsdaj z pszczelarzami XDDD
  • Odpowiedz
@Wurmloch: No ile razy łgarzu? Nikt nie pryska przez południe, bo to się mija z celem. Po pierwsze: oprysk w pełnym słońcu szybciej wyparowuje. Po drugie: gorzej się wchłania. Od zbyt zimnej wody zamykają się w roślinach aparaty szparkowe. Po trzecie: może dojść do oparzeń i przypalenia rośliny. Po czwarte: środki ochrony roślin kosztują i nikt sobie nie pozwoli na lanie ich w niesprzyjających do tego warunkach. Po piąte: nasiona/rozsada
  • Odpowiedz
Czyli każda branża, która eksportuje na zachód, działa na szkodę naszego państwa.


@Marek_Licyniusz_Krassus: Nie, jeśli eksportuje się produkty, które mamy w nadmiarze, lub takie które nie są niezbędne do funkcjonowania. Zboże - z tego co się orientuję, a przyznaję, że jestem laikiem w tym temacie, więc mogę się mylić - przez obecną suszę stało się produktem priorytetowym, więc lepiej by było dla ogółu społeczeństwa by zostało w Polsce, oczywiście przy
  • Odpowiedz
@Wurmloch: Hahaha jak przeczytałem że państwo ingeruje w ceny na skupach, pojedź sobie w lato na skup owoców a potem na bazarek w mieście to przeżyjesz szok. Nikt nie jest tak dymany jak polski sadownik który dostaje grosze w skupie.
  • Odpowiedz
@Bazinga50: no jest dymany, bo zamiast tworzyć grupy producenckie, spółdzielnie i dyktować warunki jako duży gracz to działają w pojedynkę i każdy gra pod siebie. Była już taka tutaj opowieść ziomeczka z jego okolic apropos spółdzielni hodowców żywca wieprzowego. Skończyło się tak, że każdy Janusz chciał ograć kolegów ze spółdzielni i poza spółdzielnią negocjował ceny, spółdzielnia się rozwiązała to skupujący wtedy podyktował swoje ceny i ostatecznie wyszedł na swoje a
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: To do tego jest ARM, państwowe młyny żeby nawet z małą pomocą rządu, zrobić odpowiednie zapasy i wypuścić je w rynek, kiedy będzie brakowało. Tylko żeby tak robić, trzeba mieć chęci i środki, ale u nas brakuje i tego i tego. Jak wiemy, są pilniejsze sprawy jak dotacja dla TVP. Jeżeli są braki, to taki młyn jak Stoisław, powinien teraz zacząć skupować zboże od rolników po rynkowej cenie aby
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus jakoś nie słyszałem żeby ekipy remontowe dostawały dopłaty tylko po to aby rwmontowali

Ja też sprzedaje na zachód i nikt nie daje mi dopłat do produkcji. Puknij się w głowę.

Rolnik dostaje dopłaty, odszkodowania bo nie urosło lub interwencyjny skup bo urosło za dużo.
  • Odpowiedz
apropos spółdzielni hodowców żywca wieprzowego. Skończyło się tak, że każdy Janusz chciał ograć kolegów ze spółdzielni i poza spółdzielnią negocjował ceny,


@numer_rachunku_karty: no przecież to normalne, nie można się dogadać tylko każdy sobie rzepkę skrobie.
  • Odpowiedz
@tomy86: a później kwik żeby kupowac bolzgie produkty jak producentowi bardziej opłaca się sprzedać do Niemca, tam posłuży to jako surowiec do czegoś co przyjdzie nazad do Polski i jeszcze będzie taniej niż to 100% bolzgie xD dlatego śmieje się w ryj tym wszystkim #!$%@? "patriotom" sklepowym xD
sprzedawaj ile wlezie, oby płacili jak najwięcej.
  • Odpowiedz