Wpis z mikrobloga

@p10trek: @kuraku: @sierzchula absolutnie go nie potrzebuje ale bym się chetnie przez kilka dni pobawił. Sesja wiosenna z jakąś modelka i kwitnącym drzewami w tle... taki sample wstawił sprzedający. Tutaj w 100% chodzi o efekt artystyczny. Do ptaków za krótki. Może do sportu w pomieszczeniach by się nadawal?

Może i bym go kupił ale muszę najpierw sprzedać klika szkieł których nie używam ;)
PlonacaZyrafa - @p10trek: @kuraku: @sierzchula absolutnie go nie potrzebuje ale bym s...

źródło: comment_1588151731TQudqoAUnCwuwVqy3u1RDN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@p10trek: Warto to brać chociażby ze względu na to, że wartość takich szkieł będzie tylko rosła. A co do rozmycia - chciałbym choć raz taki podpiąć, żeby pocykać parę portretówek.

@sierzchula: Wystarczy, że ktoś używa tego do fotografii sportowej, gdzie nie może sobie pozwolić na czasy rzędu 1/125 czy 1/250, bo to za długo. Słońce zajdzie za chmurę i mając f/2.8 czekasz jak cieć na "doświetlarkę" ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@NyanNyan: PS co do rośnięcia wartości to jestem średnio przekonany, ale już raczej dużo na wartości nie straci, a i Canony świetnie się adaptują do bezluster Sony i Canona. Nie mówiąc o kamerach BM i innych. Ogólnie najbardziej uniwersalny uchwyt obecnie.
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: Limitowana ilość sztuk, produkcja 25 lat temu, więc ich ilość będzie tylko spadać. Unikalne światło, bo wypuszczone później modele mają f/2.0. Nawet jeśli cena nie zacznie rosnąć jakimś cudem, to te tele są warte 15k+, więc kupić, pobawić się i odsprzedać ze sporym zyskiem. Na ebay-u masz 2 sztuki teraz, jedna z przesyłką jedyne 3200$ (ale to Japonia, więc nic dziwnego), co i tak daje ponad 13000 cebulionów.
  • Odpowiedz
@NyanNyan: Wszystko zakładając, ze ktokolwiek będzie chciał się tym bawić. Ale fakt, efekt artystyczny z tego jest unikalny.

Dziewczyna by mnie chyba zamordowała gdybym przyniósł do mieszkania kolejny obiektyw :D mam sporo starego szkła w mocowaniu FD.
  • Odpowiedz
Dziewczyna by mnie chyba zamordowała gdybym przyniósł do mieszkania kolejny obiektyw :D


@PlonacaZyrafa: To trzeba stosować babską taktykę - do szafy, wyciągać raz a czas, aż się przyzwyczai, a "w razie w" grać głupka, że przecież takie szkło miałeś od zawsze i nie wiesz, o co się burzy ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
Canony świetnie się adaptują do bezluster Sony


@PlonacaZyrafa: no niebawem wrzucę jakieś sample z A7 i 200/1.8, czekałem z wycieczką na sezon, na szczęście mi o tym przypomniałeś :D
  • Odpowiedz