Wpis z mikrobloga

A pamiętacie jak ciotka szwagra mamy mówiła, że jej przyjaciel jest lekarzem i dostali tajną wiadomość od wojska, że będą zamykać miasta? #koronawirus
  • 61
  • Odpowiedz
@pekak: "zrób zakupy jakieś przed weekendem bo dostałam info od znajomego policjanta że będzie hehe ciekawie..a on nie jest z tych co rzucają słowa na wiatr" no ta iks de
  • Odpowiedz
@pekak: To samo było przy nagłym wzroście zamachów terrorystycznych w Europie. Podobno nie można było wsiadać do komunikacji miejskiej bo kolega kolegi oddał komuś zgube i te w tajemnicy mu powiedział, żeby uważał w następny weekend. Później tacy ludzie śmieją się z foliarzy xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@pekak: To mój sms do matki z 26 lutego, aż mi wstyd xD Nakręcony Wykopem tak pisałem: "Idz na zakupy. Za pare godzin Ministerstwo potwierdzi pierwszy przypadek wirusa w Polsce - Kraków. Myj rece co godzine, nie podawaj reki ludziom z zewnatrz. Duzo witamin, przede wszystkim C. Przez pierwsze dwa tygodnie bedzie panika. Zostancie w domu." xDDD
  • Odpowiedz
@Kanterek

U nas jest początek choroby. Dwa jest ukrywana ilość zarażonych. Sprawdź statystyki ilu oficjalnie chorych a ilu na kwarantanie


Jak jest ukrywana tak po co sprawdzać statystyki?
  • Odpowiedz
@HalfGod Ukryte jest w postaci ludzi w kwarantanie, których traktuje się jako nie zarażonych tylko potencjalnie chorych bez testów. Banka zarażonych 100 tys już dawno pękła.
  • Odpowiedz
@Kanterek: ale ja tego nie neguje, że jesteśmy przed szczytem epidemii i domyślam się, że liczba zakażonych jest dużo większa niż oficjalnie. Za to dalej mam bekę z foliarzy i panikarzy, którzy na początku marca mówili o zamykaniu miast, wojsku na ulicach i pustych półkach sklepowych zachowując się jakby miał nadejść koniec świata.

btw, w innych krajach też jest olbrzymia liczba ludzi na kwarantannie bez testów. po prostu to jest mało
  • Odpowiedz
@pekak: Problem pojawi się na wakacje, bo u nas może wystąpić problem z żywnością, przez susze oraz siłowe zamykania produkcji i jakieś zmarażania i odmrażania gospodarki. Usa już zaczyna sygnalizować problemy w przyszłości z żywnością i może być nie ciekawie.
  • Odpowiedz
@Kanterek: akurat Polska przeznacza masę żywności na eksport, więc wystarczy odpowiednie zarządzanie zasobami. Natomiast jeśli ceny wzrosną i pojawią się inne problemy to tak jak napisałeś - z powodu suszy, a nie koronawirusa, więc pandemia nie ma na to żadnego wpływu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pekak: nie, ale pamiętam, jak koleżanka moja napisała, że zamykają miasta, bo jej powiedział to kolega, który ma koleżankę w sztabie kryzysowym xDD
  • Odpowiedz
"zrób zakupy jakieś przed weekendem bo dostałam info od znajomego policjanta że będzie hehe ciekawie..a on nie jest z tych co rzucają słowa na wiatr" no ta iks de


@vanzs: to wszystkie matki i babki chyba to samo - u mnie też telefon od rodzicielki "No słuchaj, bo mam info od koleżanki mamy brata który jest wojskowym, będą zamykać miasta, zakaz wychodzenia z domu, zróbcie no zakupy"

Kto to rozsiewa? xD
  • Odpowiedz