Wpis z mikrobloga

@Zabojcza_Rozowa: Jest to ruch dla osób nie będących w stanie zaakceptować faktu, że otyłość to potężne zagrożenie dla zdrowia i w ten sposób tworzą strefę komfortu, w ramach której mogą nadal żreć zdecydowanie za dużo.
  • Odpowiedz
@Bodzias1844: Zobacz sobie na ig co to takiego, chodzi o to, zeby kochac swoje cialo i nie dac się wciągnąc w kanony piekna, które nas spaczają ;P Na IG jest ten temat bardziej rozwinięty.
@kinasato: Niby tak ale nie do końca, ale tutaj się zgadzam, otyłość to choroba - więc to co jest powiedziane na screenie to totalna glupota.
@Liese: Własnie, tutaj niby wszyscy maja sie
  • Odpowiedz
@Liese: Znam to, ja kiedyś miałam podobnie. I pamiętam, że każdy mógł do mnie tak mówic i jakos to dla społeczeństwa nic strasznego nie było a jak ktoś kogoś wprost nazwał grubasem to świat płonął bo jak to tak...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zabojcza_Rozowa: no i moim zdaniem te laski zamiast walczyć z ogólną nietolerancją z powodu wagi to jeszcze bardziej pogłębiają tępienie szczupłych osób a gloryfikowanie otyłych
  • Odpowiedz
@Zabojcza_Rozowa: ruch body positive narodził się jako przeciwstawienie się kanonom piękna serwowanym przez agencje modelingowe. Chodziło o zbudowanie w kobietach "trochę mniej pięknych" poczucia własnej wartości. W tym duchu kiedyś np. Dove zrobiło całkiem spoko kampanie. W tej chwili ruch został całkowicie przejęty przez skrajnie otyłe i zaniedbane głównie ze swojego lenistwa baby, które wrzeszczą "PATRZ JAKA JESTEM PIĘKNA" i wskazują mężczyzn jako winnych problemu, że faceci ich się brzydzą
kinasato - @ZabojczaRozowa: ruch body positive narodził się jako przeciwstawienie się...

źródło: comment_1587988947P9v55vQqN6KlQf01ba0Ejk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zabojcza_Rozowa: XDDDD no w sumie to co już napisałam. Jasne że to nie jest to samo ale czemu jak grube mnie wyzywają to mam jeszcze stać po ich stronie? Serio to żart
  • Odpowiedz
@Liese: One będą prześladować osoby z niedowagą z czystej zazdrości. Duże jest piękne i w ogóle są najwspanialsze... ale nienawidzą Cię bo jesteś chuda, też chciałby być takie. Niestety wiążę się to z podjęciem wysiłku więc odpada.
  • Odpowiedz
@Liese: Poza tym wiemy dobrze, że łatwiej jest schudnąć niż przytyć. Tutaj autorka pisze o tym, że zdrowie nie równa się waga, co jest przecież kłamstwem. @kinasato: Ogólnie idea rtego ruchu jest spoko i szanuje, ale momentami popada w skrajność i dyskryminację osób szczupłych jak juz napisała kolezanka wyżej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zabojcza_Rozowa: zdrowie = waga i to nie tylko otyłość jest szkodliwa. Moja niedowaga wpędziła mnie w anemię i inne niedobory co też jest strasznie niezdrowe. I nie mogę przytyć, mimo ćwiczeń i diet
  • Odpowiedz