Wpis z mikrobloga

@cysio99: nikt nie umarł jeszcze

"W związku z doniesieniami na temat przyszłości dotyczącej magazynów „CD-Action” i „PC Format” Wydawnictwo Bauer informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać.

Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami.

Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach."
  • Odpowiedz
@cysio99: dawniej tak w latach 2002-2005 kupowałem praktycznie co miesiąc na zmianę z Click!
Teraz w dobie internetu już nie kupuje, ostatni numer to chyba kupiłem jak dodawali South Park Kijek Prawdy.
Z jednej strony szkoda a z drugiej naturalna kolej rzeczy i każda gazeta tak skończy.
  • Odpowiedz
@Wypok2: pamiętam, czasem mieli fajne gry jak np. Cezar II czy Parkan II (latało się po kosmosie, no zajebista sprawa)
aczkolwiek ja to byłem fanem Komputer Świata GRY, chyba nie bylo drugiej takiej gazety, którą bym kupował numer po numerze przez tyle lat. Nie było śmieszków, humorku i memów z 2k roku ale były zwykłe recenzje, solucje i naprawdę fajne gierki (do dziś pamiętam jak dali Europe Universalis II i
  • Odpowiedz
@cysio99 jeszcze nie upada, w czasie wypowiedzenia nadal powinni wykonywać swoje obowiązki.

Ciekawe jak z współpracownikami na zleceniu

Sama sytuacja mnie nie dziwi, poziom spadał od lat (osobiście przestałem kupować w 2016) plusy rynek prasy drukowanej jako całość umiera
  • Odpowiedz
pamietam ze reset byl ambitny a cd action to bylo zawsze chjowe kupowalo sie tylko dla plyty, secret service mial chyba najwiecej opisanych gier. po 2005 to juz chyba kupowali to tylko debile bo kazdy mial i gry i recenzje przez internet.
  • Odpowiedz
@cysio99: coś mi się zdaje, że ktoś specjalnie uwalił cd action. Przecież pod tą marką można było zbudować portal i kanał YT. Pamiętam jak zawsze chciałem mieć tą gazetkę za dzieciaka. Ze względu na cenę udało mi się może ze 3 razy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@yahoomlody: Nie uważam żeby tak było. Po prostu u niektórych dorastanie zbiegło się z pewnymi zmianami na rynku i dlatego odpuścili gazetkę. Jeszcze w 2005, kiedy Internet nie był tak powszechny i rozbudowany, znałem osoby 25+ czytające CD-Action.
  • Odpowiedz
@w__w: Jak ktoś fajnie słowem operuje to jednak nie oznacza, że się w formie audiowizualnej odnajdzie.

@yahoomlody: Niby dlaczego? Jak się grami interesujesz to mimo wszystko recenzja czytana najszybciej ci temat wyjaśni bez jakichkolwiek spoilerów. Parę gier z ich polecenia kupiłem i nie zawsze akurat dlatego, że gra dostała wysoką ocenę. Recenzje były często tak napisane, że zwyczajnie wiedziało się o co autorowi chodzi i jasno wypominał co
  • Odpowiedz
@Alt-: Bauer jako wydawnictwo uwalało te tytuły stopniowo, zobacz sobie, jak wygląda fatalna strona internetowa CDAction.
Nie chcieli ich rozwijać, bo wymagałoby to wkładu finansowego i nie tylko, myśleli, że uda się bez zmian, a tu pyk, przegapienie ery YouTube oraz Twitch i bańka prysła.
  • Odpowiedz
strata pracy przez 9kier z jakiegokolwiek powodu jest duzym plusemXD pióro miała okropne, podejscie do tematu gier jeszcze gorsze (pamiętna recenzja the binding of isaac ;) )
  • Odpowiedz