Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się nad zakupem motocykla. Miałby służyć do dojazdów do pracy i wypadów poza Warszawę.
Jeździłem 125 i 250 ccm. Teraz pojemność 500 - 600 ccm, turystyk lud naked?
Jaki model polecicie? Szukam czegoś taniego ponieważ będę go zostawiał w sezonie pod blokiem.
Nie wiem w jaką kwotę powinienem przeznaczy żeby jeździć bezpiecznie.
Do 6k coś sensownego, niezajechanego dostanę?
Mam 196 cm wzrostu.
#motocykle
#motomirko
  • 28
@linek_big @linek_big może jakiś v storm albo fazzer. Wysoki jesteś to musisz szukać dużego Moto. Zależy jak duże wypady za miasto, sam mam teraz nakeda bez dużej owiewki z przodu i w trasy jazda powyżej 120 to średnia przyjemność. Do miasta jak najbardziej zwinny naked
Miałby służyć do dojazdów do pracy i wypadów poza Warszawę.


@linek_big: Mam takie pytanie.
Każdy człowiek napisał by dojazdów do pracy i wypadów po za MIASTO.
Dlaczego część ludzi mieszkających w stolicy musi to wszem i wobec komunikować?
O co chodzi?
A co do motocykla rozglądaj się za Yamahą xj 600 Diversion po 1997 i za Suzuki Bandit 600 S bodajże ta wersja jest z owiewką.
Mogę dołożyć, jeśli tylko takie rocznik są dostępne za tą kwotę. Zapytałem tylko.


@linek_big: Wejdź sobie na olx.pl wpisz od którego roku cię motocykl interesuje i jaka pojemność.
Jak coś znajdziesz w odpowiednim roczniku i cenie to wtedy napisz jakie modele które cię interesują
Nie wiem co jest odpowiednie dla wysokiej osoby do miasta. Dlatego zapytałem tutaj.


@linek_big: Najbardziej odpowiednie będą enduro i podróżne enduro.
Yamaha ttr600 /xt660.
Honda varadero
Kawasaki KLE 650
Jedyny problem jaki będziesz miał z motocyklami to zbyt duże ugięcie kolan i bule tychże lub zbyt duży ucisk na wewnętrzną stronę.
Dlatego musisz szukać w dziale enduro/enduro podróżne.
W tym dziale za 6 tys zł raczej nic dobrego nie znajdziesz.
@amath: nie średnio ale prawie wcale się nie nadaje.
Jeżeli jest bezwietrzny dzień to może jeszcze ale jak wieje to masakra już powyżej 100km/h nieprzyjemnie się jeździ
( ͡° ͜ʖ ͡°) owiewka jednak daje tą minimalną osłonę która na trasy bardzo się przydaje