Wpis z mikrobloga

@ImInLoveWithTheCoco: najbezpieczniej jest cyfrową prenumeratę, więc nie wiem czemu napisali o listonoszu.
@FlasH: na ich miejscu bym to poprawił, że teraz to trzeba cyfrową zamawiać. No i czasowo zlikwidował papierową dystrybucję prenumerat.
  • Odpowiedz
PRENUMERATA Z DOSTAWĄ DO DOMU

Usługa taka świadczona jest przez wybrane placówki Poczty Polskiej.


@ediz4: I tu wracamy do argumentu @afc85 - prenumeratę możesz odebrać sobie ze skrzynki kiedy chcesz. Możesz dać jej poleżeć parę dni tak, by potencjalny wirus po prostu wymarł.

Do tego do prenumeraty nikt nie jest zmuszany. Tak samo jak pójście do sklepu może Cię zarazić - Wyborcza jednak nie mówi, że nie należy
  • Odpowiedz
teraz przypomnij mi, jak się odbiera ten cały pakiet wyborczy, co trzeba z nim zrobić i kiedy


@afc85: nie wiem, zgubiłam klucz do skrzynki, co teras?
  • Odpowiedz
@Escitalopram: ale teraz nie rozumiem o co chodzi? przecież już kilka razy się pojawił ten link, już była dyskusja na ten temat
druga rzecz, @rzep dobrze mówi - prenumeratę sobie zamawiamy kiedy chcemy i robimy sobie kiedy chcemy; natomiast wybory korespondencyjne są nam na siłę do gardła wpychane
  • Odpowiedz
prenumeratę możesz odebrać sobie ze skrzynki kiedy chcesz. Możesz dać jej poleżeć parę dni tak, by potencjalny wirus po prostu wymarł.


@rzep: karty do głosowania są drukowane dzisiaj a nie dzień przed wyborami więc potencjalny wirus sobie umrze.

Do tego do prenumeraty nikt nie jest zmuszany. Tak samo jak pójście do sklepu może Cię zarazić - Wyborcza jednak nie mówi, że nie należy do nich wychodzić....

A Ty jesteś zmuszany do wzięcia udziału
  • Odpowiedz
karty do głosowania są drukowane dzisiaj a nie dzień przed wyborami więc potencjalny wirus sobie umrze.


@ediz4: Ale roznoszone będą przed wyborami.

P.S. Na jakiej podstawie prawnej są
  • Odpowiedz
Ale roznoszone będą przed wyborami.


@rzep: Co z tego. Od tego są rękawiczki a same pakiety podejrzewam że będą zafoliowane.

P.S. Na jakiej podstawie prawnej są drukowane?....

A na jakiej podstawie były drukowane w poprzednich wyborach? PKW ustala wzór i przed wyborami są
  • Odpowiedz
@ediz4:

Co z tego. Od tego są rękawiczki a same pakiety podejrzewam że będą zafoliowane.


Listonosze nie będą chodzili w pełnym sprzęcie ochronnym. A przy całym dniu noszenia przesyłek nie sposób nie zanieczyścić
  • Odpowiedz
Listonosze nie będą chodzili w pełnym sprzęcie ochronnym. A przy całym dniu noszenia przesyłek nie sposób nie zanieczyścić rękawiczek.


@rzep: Skąd wiesz jak będą chodzili i jakie ma znaczenie zabrudzenie rękawiczek? Jeśli Ty kartę odbierzesz w rękawiczkach to jakim cudem ma na Ciebie przejść ten wirus?

Ale to nie PKW je drukuje. I obecnie prawo nie przewiduje wyborów korespondencyjnych dla wszystkich....

PKW to nie drukarnia. Nigdy ich
  • Odpowiedz
Skąd wiesz jak będą chodzili i jakie ma znaczenie zabrudzenie rękawiczek? Jeśli Ty kartę odbierzesz w rękawiczkach to jakim cudem ma na Ciebie przejść ten wirus?


@ediz4: No wiem, że nie będą chodzili w pełnych strojach bo ich po prostu nie ma.

PKW to nie drukarnia. Nigdy ich nie
  • Odpowiedz
No wiem, że nie będą chodzili w pełnych strojach bo ich po prostu nie ma.


@rzep: Nie muszą - wystarczą rękawiczki + maseczka ewentualnie przyłbica.

PKW zlecała druk. I zlecała druk zgodny z zapotrzebowaniem. Obecnie nie ma zapotrzebowania na karty na wybory korespondencyjne dla wszystkich bo takie prawo po prostu nie obowiązuje....

A wtedy wiedziała? Bo mi się wydaje że wybory korespondencyjne były
  • Odpowiedz
Nie muszą - wystarczą rękawiczki + maseczka ewentualnie przyłbica.


@ediz4: Która w trakcie chodzenia cały dzień nie zapewnia odpowiedniej ochrony.

A wtedy wiedziała? Bo mi się wydaje że wybory korespondencyjne były na
  • Odpowiedz
Jaka to definicja, która wyklucza wprowadzenie go obecnie?


@rzep: Przecież umiesz korzystać z internetu. Kryzys gospodarczy to nie klęska żywiołowa.

Nie byłby bo narażałby zdrowie i życie wyborców (jeszcze bardziej niż przy wyborach korespondencyjnych)....

No a koreańczycy jakoś nie narażali. Niemcy też nie narażali. I francuzi nie narażali. Tylko
  • Odpowiedz
Przecież umiesz korzystać z internetu.


@ediz4: No ale mówisz, że jest jakaś definicja, która wyklucza wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Ja jej nie znam, więc proszę Cię o podanie.

Kryzys gospodarczy to nie klęska
  • Odpowiedz
No ale mówisz, że jest jakaś definicja, która wyklucza wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Ja jej nie znam, więc proszę Cię o podanie.


@rzep: Ty stwierdziłeś że kryzys gospodarczy implikuje wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Ja stwierdziłem że jedno z nie ma z drugim nic wspólnego.

Kryzys gospodarczy jest efektem. Pokazuje skale i powagę tej epidemii i dlaczego potrzebny jest stan klęski żywiołowej....

Jest efektem pandemii i obstrzeń krajowych a nie samej epidemii. Sama skala w Polsce jest niewielka i oby
  • Odpowiedz