Wpis z mikrobloga

Znów często padają pytania dlaczego się czepiam KK, więc macie listę. Jak coś ominąłem dodawajcie w komentarzach. Myślę, że niedziela to dobry moment. Kolejność przypadkowa. Aha, zabrakło powodu najważniejszego - bo nie ma bozi w niebie.

- walka z in vitro
- optowanie za zakazem aborcji nawet kosztem zdrowia czy życia matki
- systemowe ukrywanie p-------w
- stanie ponad prawem państwowym (prokuratura nie ma wglądu do dokumentów kurii - konkordat)
- komisja majątkowa już robi trzecie okrążenie z oddawaniem zagrabionego mienia, a miała być zlikwidowana już 15 lat temu
- katolicka indoktrynacja dzieci w publicznych (czyli domyślnie świeckich) placówkach
- zakaz handlu w niedzielę
- przywileje w handlu ziemią w porównaniu z obywatelami RP
- kłamstwa historyczne o tym jak nas KK bronił gdy tymczasem Targowica to byli biskupi, powstania narodowe KK potępił, a co drugi ksiądz był agentem SB
- ograniczanie dostępu do antykoncepcji, np tabletki które w Czechach kupisz przy kasie w supermarkecie są u nas na receptę
- kasa z podatków niewierzących idzie na wypłaty dla katechetów, policyjnych/wojskowych kapelanów, emerytury dla księży, remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to) itd
- kult pewnej jednostki, która imo ma sporo wspólnego z ukrywaniem pedofilii czy z milionami ofiar w afryce
- dodatkowa ocena na świadectwie z religii zawyża średnią (np ważną przy stypendiach, wiem, są też takie gdzie się ją wyłącza ze średniej) dyskryminując tym samym dzieci nie chodzące na religie
- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd
- wpływanie na polityków
- rozdawanie przez miasta działek kościołowi za 5 zeta by potem KK je sprzedawał na wolnym rynku za miliony
- praktycznie żadne opodatkowanie
- propagowanie antynaukowej wizji świata, (nakładanie klątw, czynienie egzorcyzmów, modlitwa itd)
- sprzeciw wobec eutanazji
- zepchnięcie kobiety do podrzędnej roli służki i opiekunki
- przepis 196kk

#bekazkatoli #ateizm #kosciol #wiara #religia #katolicyzm #polska
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lakukaracza_: Zapomniałem o demonizowaniu liberalizmu przez katolików (oraz innych chrześcijan).

@Postronek: Słyszałem, że w innych krajach na mszach mają weselsze piosenki niż w Polsce.

A tak BTW, to o co chodzi z tym Radomiem? Dlaczego to miasto jest tak często wymieniane w negatywnym kontekście?
Nie byłem w Radomiu ani w jego pobliżu, a nikt mi nie wyjaśnił, dlaczego Radom jest "obciachowy".
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: gdybys wyjechał choć raz ze swojej wsi gdziekolwiek w świat choćby nawet blisko jak Niemcy, Holandia czy Austria to te argumenty które podałeś byłyby bez sensu wiec nie rozumiem o co ci chodzi? Idąc tym tokiem rozumowania (wrzucając wszystkich i wszystko do jednego wora) powinieneś wykreślić z tej listy punkt o homo bo widząc co zboki robią na paradach większość ludzi w tym kościół jest temu przeciwna choć to
  • Odpowiedz
@ambiwalentny_dzieciak: KK to skrót od Kościół Katolicki.
Używa się też skrótu KRK, czyli Kościół Rzymskokatolicki.

@Kaker: Czy nie wiesz, że Konfederacja Targowicka została pobłogosławiona przez papieża Piusa VI (który później potępił powstanie kościuszkowskie oraz uznał rozbiory Polski) i że miała w składzie pięciu biskupów?
Lekcje religii w szkołach w praktyce są katolicką indoktrynacją. Są wpajaniem określonej ideologii.
Tam, gdzie piszesz "to wina rządu", ignorujesz fakt, że obecne polskie władze robią wszystko, żeby przypodobać się katolickim hierarchom oraz Rydzykowi. Obecna polska władza jest klerykalna - a jeśli tego nie
  • Odpowiedz
@Trojden kiedyś mocno siedziałam w temacie szamanizmu, jogi i medytacji, teraz jestem katoliczką. Zapytasz dlaczego?

Wchodzimy na tematy "duchowe" zapewne ludzie tutaj nie maja o tym zbyt dużego pojęcia, bo większość się tym po prostu nie interesuje.

Moje zdanie jest takie że wszystkie techniki opierające się na wchodzeniu w odmienne stany świadomości faktycznie działają, ale nie są wolne od zagrożeń. Kiedy parałam się jogą i medytacją, poszerzaniem swojej świadomości to dla mnie rzeczywiście było to niebezpieczne. Najpierw pojawiły się paraliże senne i to dość przerażające od których nie mogłam się uwolnić. Raz przy okazji wyszłam z ciała, ale nie było to nic przyjemnego. Potem wpadłam w psychozę i do dziś muszę brać leki.
  • Odpowiedz
@madeleine1990: Skąd stwierdzenie, że był jakiś związek przyczynowo-skutkowy między zajmowaniem się jogą i medytacją a pojawieniem się paraliżów sennych oraz psychozy? Może to nie miało związku - choroby takie jak psychoza pojawiają się (tzn. ujawniają się) średnio w trzeciej dekadzie życia (czyli między 20 a 30 rokiem życia), zwłaszcza u osób genetycznie predestynowanych do tego - czyli mających w rodzinie kogoś, kto też na to chorował (i z tego powodu
  • Odpowiedz
@Trojden nie miałam w rodzinie obciążeń, nikt nie chorował psychicznie z osób które znam. Znalazłam na reddicie chociażby podobne wątki o pojawieniu się paraliżu sennego i kojarzone to było z medytacja. Ale badań naukowych na ten temat faktycznie brak. Ja powiem tak- na pewno dużo łatwiej mi było osiągać świadome sny gdy medytowałam a od świadomych snów do paraliżu i oobe jest krótka droga. Ale pewności nie mam to tylko moje
  • Odpowiedz
@madeleine1990: U mnie świadome sny pojawiały się najczęściej w czasach, gdy byłem nastolatkiem. Później kilka razy też mi się zdarzyło, choć już rzadziej. Fajne są takie sny - można wtedy skakać na olbrzymie wysokości, fruwać i ogólnie robić w tym śnie, na co ma się ochotę. Nie ma żadnych ograniczeń.
Oobe doświadczyłem raz, podczas pierwszego z szamańskich rytuałów, w których brałem udział. Natomiast paraliżu sennego nie doświadczyłem.
Gdy wspomniałaś o urojeniach erotycznych w schizofrenii, to aż mi się przypomniał film "Czarny Łabędź" - główna bohaterka miała coś takiego.
Masz natomiast rację w tym, że gdy ma się skłonności do chorób takich jak psychoza czy schizofrenia, to lepiej nie sięgać po psychodeliki, bo można sobie w ten sposób zrobić krzywdę.
Przykro mi z powodu Twoich problemów. Trzymaj się. Życzę Ci wszystkiego
  • Odpowiedz
@Trojden dzięki :) czarnego łabędzia widziałam i utożsamiałam się trochę z główną bohaterką.
Jestem trochę poszukiwaczem duchowym, czuję potrzebę jakiegoś tam rozwoju w tej dziedzinie stąd na razie z braku lepszej opcji padło na katolicyzm. Ale nigdy nie uważałam że to jedyna słuszna droga.
Dzięki za polecenie kanału, na pewno zajrzę :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Trojden Ja wiem, że aktualny rząd jest pro Katolicki ale część tych punktów które wymienił jest winą rządu a nie kościoła
  • Odpowiedz