Wpis z mikrobloga

Podpisałem umowę lojalnościową w pracy, gdzie jest wzmianka o zobowiazaniu do przepracowania w firmie 2 lat od zakończenia kursu. Jest też info że będę musiał zwrócić kasę za kurs w kilku przypadkach (kiedy odejdę z pracy w trakcie trwania kursu), ale nie jest opisany przypadek kiedy po prostu daje wypowiedzenie zaraz po zakończeniu kursu. Więc co w takim wypadku? Kurs się skończył, mineło 2 miesiące, a ja daje wypowiedzenie. Oddaje kasę czy nie? Mamy tutaj może prawnika? Może ktoś rzucić okiem na tą umowę?

#prawnik #adwokat #radcaprawny #sadownictwo #prawo #prawopracy #pracbaza
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jtomek1: przecież sam napisałeś że podpisałeś na lojalke na dwa lata po skończonym kursie, czego nie rozumiesz?
#!$%@? dwa lata, albo oddajesz hajsy za kurs
jest wzmianka o zobowiazaniu do przepracowania w firmie 2 lat od zakończenia kursu

ale nie jest opisany przypadek kiedy po prostu daje wypowiedzenie zaraz po zakończeniu kursu


@jtomek1: Musisz się zdecydować, czy jest ta wzmianka, czy jej nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Jade: Ale w umowie nie mam zapisu, że oddaje 100% kasy za odejscie z firmy. Czy zdanie "zobowiązuje się do przepracowania 2 lat od zakończenia kursu" = "oddaje kase za kurs"? Moim zdaniem nie.

@PiccoloGrande: Wzmianka jest. W pkcie 1. "pracownik zobowiązuje się do przepracowania 2 lat od zakończenia kursu"

w pkcie 5 jest "Pracownik zwraca 100% kosztów kursu w przypadku:

a. Rozwiązania przez Pracownika umowy o pracę za wypowiedzeniem
@jtomek1: raz w zyciu sie spotkalem z podobnym gownem. U mnie to bylo ze w przypadku nieprzepracowania pelnych 3 miechow trzeba oddac 500 pln za szkolenie odbyte na poczatku pracy. Moim zdaniem to jest tzw klauzula abuzywna (zapis umowny niezgodny z polskim prawem) ale lepiej niech sie jakis papug z forum wypowie. Btw ha tfu na januszy!!!
@jamajski_spekulant: Akurat to nie jest typowy Januszex tylko dość poważna i mega duża firma. Poniekąd rozumiem klauzulę itd, ale powinni jasno napisać :) mam też inną umowę na inny kurs i jest info że oddaje kase, ale proporcjonalnie spada z kadym przepracowanym miesiącem aż do 2 lat.
@jtomek1: i tak to wynika z KP
Art. 1035 [Zwrot kosztów] Pracownik podnoszący kwalifikacje zawodowe:
1) który bez uzasadnionych przyczyn nie podejmie podnoszenia kwalifikacji zawodowych albo przerwie podnoszenie tych kwalifikacji,
2) z którym pracodawca rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z jego winy, w trakcie podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub po jego ukończeniu, w terminie określonym w umowie, o której mowa w art. 1034, nie dłuższym niż 3 lata,
3) który w okresie
@Adams_GA: a jak to się ma do umowy która podpisałem? Moja jest nieco inaczej sformułowana stąd moje wątpliwości i pytanie. Zastanawia mnie czy będę musiał oddać całość kosztów, proporcjonalnie czy wcale ( ͡° ͜ʖ ͡°)