Wpis z mikrobloga

Mirki, wysłałem PCC3 za kupno motocykla 15 dzień po terminie (miesiąc po zakupie), bo byłem przekonany, że składanie i tego wniosku zostało wydłużone do 180 dni, tak samo jak zgłoszenie zakupu pojazdu.

Czy wystarczy, że opłacę kwotę i liczyć na miłosierdzie urzędnika, czy zgłaszać jeszcze dodatkowo czynny żal, że przez sytuacje z koronawirusem się zamotałem?

#us #podatki #urzadskarbowy #pcc3 #motomirko
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nkrnpp: taa, za te 14 dni zwłoki będzie to całe 5 gr które po 10 latach urośnie do oszałamiającej złotówki. Rząd się rzuci z całą mocą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rst00: Napisałem ogólnie, w tym wypadku oczywiście jest jak napisałeś. Spóźnienie z deklaracją to wykroczenie za które należy się kara. I jest chyba 5 lat na jej nałożenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vonsatch: Kiedyś dawno był obowiązek zgłaszania rodzaju opodatkowania, jakie się wybrało na dany rok. Nic zrobiłem tego, zadzwoniła miła pani z US z przypomnieniem. Wysłałem i zapomniałem o sprawie. Po ok. 1,5 roku dostałem wezwanie i wyszedłem z mandatem. W ubiegłym roku zaczęli mi grzebać w umowach o dzieło sprzed 5 lat.
Od niedawna czynny żal można wysłać przez EPUAP, więc nic to nie kosztuje (oprócz irytacji, bo jest to poniżające
@Vonsatch: Po opłaceniu podatku dostałeś jakieś potwierdzenie? Załatwiłem to online (też z opóźnieniem więc też żal mnie czeka :p) i nie dostałem żadnego potwierdzenia. Jedyne co odesłali to UPO.