Wpis z mikrobloga

@Martuchna69: nie napiszesz ile możesz wydać, to ja nie napiszę co jest godne uwagi, no ... sama rozumiesz ¯\_(ツ)_/¯ poza tym pamiętaj, że karma starcza na trochę, zwłaszcza przy małym psie.
  • Odpowiedz
@matra: Ale co mam cytować? Przecież cały czas forsujesz tutaj karmę zamiast poradzić OP-ce własnoręczne przygotowywanie posiłków i wymyślasz jakieś z dupy teorie, że coś jest dla psa złe (vide płatki owsiane) mimo, że dalej piszesz, że wchodzą w skład karmy. Serio, przygotowanie posiłku dla psa to nie jest żadna fizyka rakietowe i na pewno będzie to dla niego lepsze niż całe życie żarcie jakiegoś suchego badziewia.
  • Odpowiedz
  • 3
@adam-nowakowski jakbym miała coś forsować, to barfa. Czytaj ze zrozumieniem i wyciągaj wnioski, bo nigdzie nie napisałam że gotowane dla psa jest złe, a jedynie musi być dobrze zbilansowane i odpowiednio przygotowane. Wiesz czym grozi niedobór wapnia? Ja wiem i nie tylko o kości mi chodzi.
Co do karm, sama w jednej z wypowiedzi napisałam że to produkt wysokoprzetworzony, ale rozumiem że pewne kwestie wygodniej jest przeoczyć.
W przeciwieństwie do ciebie
  • Odpowiedz
@matra: Dobrze zbilansowane dieta dla psa w zasadzie nie różnie się od dobrze zbilansowanej diety dla człowieka, ergo pies może jeść to co my i jego zdrowie na tym nie ucierpi więc nie wiem dlaczego robisz z przygotowywania posiłków dla psów jakąś tajemną sztukę. Widocznie twoja wiedza w tym temacie jest bardziej minimalna niż ci się wydaje. I kompletnie nie wiem o co ci chodzi z tym rzekomym wycieraniem (sobie
  • Odpowiedz
@Martuchna69: jeszcze birt care jest taką w miarę budżetową opcją, ale poniżej tego (jeśli chodzi o jakość) to bym nie polecała schodzić.

Wydaję mi się że takie 12 zł/kg to minimum za przyzwoitą karmę (które w tej cenie będzie w 12 kg worku).
  • Odpowiedz
@Martuchna69: ja tu tylko nieśmiało przytupnę, nie mam zamiaru wchodzić w wojenki wie proszę mnie w nic nie wciągać xD ale my dla kotów kupujemy taste of the Wild, kocia kosztuje ~100 zl/7kg, więc w miarę przyzwoita cena, ale nie umiem stwierdzić Na ile starczy przy psie :D wierzę, że psia karma ma analogiczną jakość do kociej, tak że polecam tę firmę.
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: Skoro dobrze zbilansowana dieta dla człowieka "w zasadzie" nie różni się od dobrze zbilansowanej diety dla psa to rozumiem, że twierdzisz, że układ pokarmowy psa jest taki sam jak układ pokarmowy człowieka?
  • Odpowiedz
@Pinata: Oczywiście, że nie jest identyczny, niemniej nie jest na tyle różny, aby dieta psa musiała znacząco różnić się od ludzkiej. Wystarczy jedynie zmienić odpowiednio proporcje poszczególnych składników danych posiłków i tyle. Psy są zwierzętami z natury mięsożernymi dlatego to mięso powinno być głównym elementem psiego posiłku; ponadto należy ograniczyć produkty zawierające duże ilości laktozy i sacharozy (czyli zero słodyczy i mleka) ponieważ ich rozkład jest mało efektywny w przewodzie
  • Odpowiedz
@adam-nowakowski: Rzecz w tym, że jest właśnie KOMPLETNIE inny. Zaczynając od jamy ustnej, kończąc na ostatnim odcinku jelita grubego. Zarówno anatomicznie, jak i fizjologicznie, więcej w nim różnic niż podobieństw. Dlatego nie można zestawiać naszych diet ani sugerować, że mogą być choćby podobne. Psy nie są wszystkożerne (jak ludzie) i wygłaszanie tego typu teorii jest zwyczajnie szkodliwe. Trochę się wycofujesz z tego, co pisałeś wcześniej bo teraz piszesz o mięsie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam-nowakowski:

Dobrze zbilansowane dieta dla psa w zasadzie nie różnie się od dobrze zbilansowanej diety dla człowieka

Co ty człowieku #!$%@?? Zamieniając miejscami: najlepsza dieta dla psa, czyli barf (surowe mięso) będzie do re dla człowieka?

Poczytaj o podstawowych różnicach anatomicznych, chodźmy o kwasowosci żołądka psa. https://johndog.pl/blog/zywienie/pies-a-czlowiek-dlaczego-pies-musi-jesc-inaczej-niz-czlowiek/
  • Odpowiedz
@Limonene: nie patrzyłam na skład totw dla kotów. Totw dla psów to kicha, w podobnej cenie można mieć coś lepszego, niektóre ich karmy mają aż całe super 20% mięsa i nara xD Niemniej, kot nie powinien jeść suchej karmy, więc jeśli Twój kot je tylko suche, to radziłabym to zmienić.
  • Odpowiedz