Wpis z mikrobloga

@Martuchna69: szczeniakom rozszerza się dietę od 4 tygodnia życia, on jest ciągle przy matce rozumiem?
Btw, kojarzę poprzedni wątek, ktoś Ci pisał, żebyś nie kupowała pedigree xd
Eden, Orijen, Optimanova, Simpsons, Purizon, chociaż najlepsza i tak będzie wysokomięsna mokra.
@matra
@adam-nowakowski kurde to jaka jej kupić w końcu żeby była odpowiednia dla szczeniaka? Bo za tydzień biorę ja do domu i chce żeby miała wszystko co najlepsze. Wiadomo że na najdroższe karmy nie mogę sobie pozwolić ale myślę że coś doradzicie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@adam-nowakowski: :O nie bierz się za dietę dla psów, plz xD
twaróg jest dla psów bardzo często ciężkostrawny i już na pewno nie powinien być stałym elementem diety, płatki owsiane również - to że znajdują się w karmie świadczy tylko o tym, że karma potrzebuje zapychacza, żeby skleić krokiet. Psa dodatek (dodatek, a nie jak w karmach nieraz ponad 50%) węglowodanów skrobiowych nie zabije, ale nie daje mu on niczego niezbędnego
pewnie chodziło też o stosunek ceny do ilości.


@niezwornowazony: dokładnie tak. Dobra karma, tzn taka no przyzwoita, bo i tak super hiper to to nie będzie, kosztuje minimum 180-200zł za duży worek w stronę 300 niestety, a to wciąż wysokoprzetworzone żarcie. Ale wiadomo że lepszy taki bosch/brit/josera niż puffi czy inny frolic ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@matra: Przestań pisać głupoty. Psy przez tysiące lat - od czasu udomowienia - jadły dokładnie to samo co człowiek. Miałem psa, kundelka, który przez 12 lat jadł dokładnie to samo co ja i przez całe swoje życie był zdrowy jak ryba.
@adam-nowakowski: świetny dowód anegdotyczny. Nie znam się to się wypowiem hurdur.
Tak, jadły, a weterynarza widziały właściwie nigdy. Te wszystkie wiejskie burki, grube ulańce, albo schorowane biedy odbierane interwencyjnie, też takie zdrowe na resztkach ludzkich. Te z perforacją jelit po zjadanych gotowanych kościach takie super radosne.
Skończ #!$%@?ć, bo ja Ci piszę jak jest i jakie potrzeby ma psi organizm, a ty mi się ciskasz i wyskakujesz z wiedzą, którą miałeś
@matra: To ty skończ #!$%@?ć pajacu; nigdzie nie pisałem o wałęsających się bezdomnych burkach - które żywią się czym popadnie - czy zaniedbanych psach wymagających interwencji. Jeżeli uważasz, że karma jest lepsza od świeżo przyrządzonych posiłków z wysokojakościowych produktów to sama zacznij ją #!$%@?ć.