Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nigdy nie byłem na #babiagora, generalnie mało po #gory oprócz #tatry.

Jak widzicie spacer na biabią w nocy z soboty na niedzielę, tak żeby być na wschód słońca na szczycie i zdążyć na dół zanim ruszą tłumy? Dobrze oznaczony/rozchodzony jest ten szlak? Do góry pewnie przez perć akademików a na dół aby szybciej.

W Tatrach bardzo często chodzie po zmroku albo przed wschodem więc z ciemnościami jestem oswojony.
  • 20
@Joterini: Perć Akademików nadal jest zamknięta. Pętelka przez schronisko i na dół czerwonym albo odwrotnie.

Opadów nie było od dłuższego czasu, to idzie domniemać, że w nocy będzie zmrożony śnieg na górze. Po wschodzie pewnie kaszka (w weekend akurat ma być zimniej ( ͡° ʖ̯ ͡°))
@Joterini: Perć jest jeszcze zamknięta i jest tam śnieg.
Ale kiedyś na przełomie czerwca i lipca szedłem nią nocą. Zero problemów, w świetle latarki wszystkie przeszkody dobrze widać, szalk oznaczony przyzwoicie. Problemem było tylko stado dzików spotkane w drodze powrotnej :P Na szczęście nie wykazały żadnego zainteresowania mną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papier96: Po zmroku schodziłem z koziej przełęczy a chwilę wcześniej z zawrstu się tam dostałem.
@booolooo @hard1 : ajj zapomniałem trochę o tym, że może być zamknięta. Przez to siedzenie w domu i pogodę za oknem nie ogarnąłem. Zaraz doczytam. Śnieg mi nie straszny zimą też dużo w Tatrach zrobiłem sprzęt w razie czego mam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@booolooo: Głównie się na perć nastawiałem żeby trochę żelastwa pomacać. Pomyśle jeszcze, mam 400km w jedną stronę na zwykły spacer trochę daleko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pilot1123: Dużo schodziło ze wschodu słońca, na szczycie koło 6 było że mną max 10 osób. Później byłem na Małej Babiej to byłem sam. Zejście z przełęczy do schroniska sporo ludzi na dole też dużo. Na perci pusto 2 osoby minąłem. Drugi raz na Babią wszedłem koło 11 to już się czułem jak nad morskim okiem. Dużo ludzi, hałas i tłok na szlaku. Generalnie pospolite ruszenie, większość z ludzi z którymi