Wpis z mikrobloga

Poważne wybory na prezydenta w poważnym kraju xD Karty do głosowania dostarczane do skrzynek na listy bez potwierdzenia odbioru xDDDDDDDDD A jak nie będzie skrzynki to zostawiane w widocznym miejscu np. na klamce xDDDDDDDDdd


#wybory #bekazpisu #koronawirus #polityka
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@asd23434asd: Ludzie, wy nie wiecie, że te wybory to tylko formalność? I tak wygra duda, bo kaczorowi chodzi tylko o władzę. Z racji tego, że u nas nie obowiązuje przepis, iż aby wybory były ważne musi iść minimum 50% głosować ludzi uprawnionych, to pójdzie sam kaczyński, zagłosuje na dude i w tvp powiedzą, że suweren wybrał.
  • Odpowiedz
@depmod a to nie pamiętam, akurat mogłem być i głosowałem w Polsce :)

@asd23434asd tak, lokalne. Bijesz do powagi wyborów? Nie żebym w ogóle popierał taką formę wyborów, czy wybory teraz w ogóle. Bardziej taka obserwacja, że w POWAŻNYM państwie, POWAŻNY, powtarzam, P O W A Ż N Y land wykorzystał takie same rozwiązanie.

@amitochondrium system głosowania też opracowali w kilka dni, już w trakcie kampanii?
  • Odpowiedz
@maciejg Istniała możliwość po uprzednim zgłoszeniu się w pierwszej turze. W drugiej turze karty do głosowania dostał każdy. Decyzja o przeprowadzeniu tych wyborów tylko w tym trybie była niezwłoczną. Do poprzednich wyborów parlamentarnych możliwość głosowania korespondencyjnego istniała także w Polsce. Dopiero za teraźniejszych rządów wycofano możliwość tego trybu wyborczego dla Polaków za granicą. W minionych wyborach parlamentarnych nie miałem już tej możliwości. Jak już mam narzekać, to bulwersująca jest sytuacja głosowania
  • Odpowiedz