Wpis z mikrobloga

Mam kuzyna który się jara programowaniem. Ale jego komputer już ledwo zipie, mało ramu, wolny dysk ogólnie ma juz kilka lat ten komputer. Czy moglibyście mi do 2k skompletować jakiś zestaw który byłby dobry do takich spraw? Bez grafiki, bo on nie pyka w gierki na pc, czyli pewnie wystarczy jakaś zintegrowana. Chodzi mi głównie o (procesor+płyta+ram+dysk+zasilacz+obudowa) i to do 2k. Mogą być używane części bo wiadomo, że wyjdzie lepiej cenowo. Gdyby ktoś chciał mi pomóc to proszę też o dokładną nazwę produktu a nie procek i5,16gb ramu itd. Chodzi o to żeby to ze sobą współgrało. Żebym mogła go złożyć jak przyjdą części bez obawy, że coś jest niedopasowane. Będę bardzo wdzięczna :) ( ͡° ͜ʖ ͡°) #programowanie #programista15k #komputery #informatyka
  • 29
  • Odpowiedz
@mancinella: #programista15k here :) Wybacz, ze mieszam Ci koncepcję... A moze rozwazylabyś poleasingowego laptopa? Sam miałem kilka sztuk, i musze powiedziec, ze jestem naprawde zadowolony, zazwyczaj sa w naprawde dobrym stanie i mozna kupic bardziej "firmowy" czy "biznesowy" sprzet za grosze, a do programowania wg mnie nada sie swietnie. Za 2k uda sie spokojnie znalesc lapka i dwa 22' monitory. Chyba bym sie ucieszył bardziej niz ze "składaka" :)

Na przykład:
https://amso.pl/pol_m_Poleasingowe_Laptopy-poleasingowe-188.html?filter_traits%5B2365%5D=2368&filter_series=&filter_producer=1142347122%2C1438188996&filter_price=1000-2000&filter_node%5B1%5D=&filter_traits%5B106%5D=&filter_traits%5B65%5D=&filter_traits%5B42%5D=&filter_traits%5B63%5D=&filter_traits%5B71%5D=&filter_traits%5B159%5D=&filter_traits%5B59%5D=

Zerknij tez za podobnymi przedmiotami
  • Odpowiedz
@DocEmmettBrown: Dzięki wielkie, przemyślę to. Ale mimo wszystko myślę, że na obecną chwilę PC będzie dla niego lepszy, bo widziałam jak ma kilkanaście kart w przeglądarce otwartych do tego jakieś 2 programy do kodowania i tylko się wkurzał bo to działało tak wolno i się ścinało.
  • Odpowiedz
Te które mają zintegrowaną kartę graficzną


@mancinella: @LazyInitializationException: w sensie - wyjścia karty zintegrowanej z płyty głównej są prawie zawsze, ale będzie to działało tylko jak procesor z serii Ryzen z zintegrowaną grafiką, czyli z G w nazwie (a one znów są trochę słabe jako sam procesor, maks 4 rdzenie itd).

Również uważam że opcja komputera poleasingowego (procesor np xeon 8rdzeniowy, 32GB ramu itd) lub czegoś nietypowego a nie-nówka-ryzen będzie do
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: W tym zestawie proponowanym przez Ciebie jest zasilacz: https://www.x-kom.pl/p/421617-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-elementum-e2-450w-80-plus.html?utm_medium=zestawy-komputerowe-202004&utm_source=techlipton&utm_campaign=lipton-zestaw-za-1600

Ja mam w swoim PC którego już nie używam: Corsair cx430 który był bardzo mało używany ale ma już kilka lat, czy ten mój Corsair byłby odpowiedni/lepszy od tego SilentiumPC Elementum E2 450W?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mancinella: oprócz zestawów od Liptona polacam też zerknąć na te od PurePC. Można też rozważyć jakiś używany, cały PC bo jak się trafi dobra oferta to wyjdzie taniej niż pojedyncze podzespoły - zawsze się bardziej opłaca sprzedawać na części, można czegoś poszukać. Twój zasilacz może się nadać, ale też pytanie ile ma lat i jak intensywnie był eksploatowany (edit: a dobra, to napisałaś), żeby nie włożyć przypadkiem zasilacza nie trzymającego
  • Odpowiedz
@mancinella: szukaj na allegro HP 8300. To dobry sprzęt ze sprawdzonymi komponentami. Ja wsadziłem tam nawet Radeona 580 z małą przeróbką kabelka, ale na oryginalnym zasilaczu.

Szukaj takich z i5 4 core, 3.4-3.6 GHz.
  • Odpowiedz