Wpis z mikrobloga

#amd #ryzen #komputery

Jest jakiś sposób na uspokojenie tych napięć? Byle pierdniecie i CPU wskakuje na 1.4 przez co temp skaczą i obroty wiatraka. Strasznie to denerwuje zwłaszcza gdy słychać jak co chwila przyspiesza i zwalnia ten wiatrak...

Cooler stockowy, zamówiony już jest Fera 3 no ale i tak chciałbym to jakoś ogarnąć.
loginzajetysic - #amd #ryzen #komputery 

Jest jakiś sposób na uspokojenie tych nap...

źródło: comment_1587583351H6t4kTfOipgAatLzg9Qdt2.jpg

Pobierz
  • 12
@Denarr: Wysterować wentylator mogę bez problemu. Najbardziej chodzi mi o te skoki napięcia.

W idlu skoki do 1.4 a pod pełnym obciążeniem (Cinebench) wisi twardo na maks 1.275.

@Ademu: na szytwno jak ustawie to z kolei bedzie non stop 1.3 np. a mi chodzi by w idlu gdy to możliwe schodzil ponizej 1v wiec tu chyba musze offset uzyc?
@Ademu: poki co na Ryzen Master dałem mu 1.275 i 4Ghz i bez problemu idzie ale zeby to zweryfikowac na 100% to musialbym puscic cos konkretniejszego nic cinebench ale tu musze poczekac na chłodzenie bo na stocku dobija do 90 :( Więc póki co chce zbic temperatury tylko a potem bawic sie w OC.
@login_zajety_sic: U mnie też skacze, skoro zaimplementowali taki bajer powinni ogarnąć jakieś sensowne kręcenie się wiatraczka bo te skoki mogą być męczące dla uszów.
W internetach znalazłem, że należy wyłączyć w biosie precision boost i core boost.