Wpis z mikrobloga

#ankiety #polska #pracbaza #rozowepaski #p0lka #logikarozowychpaskow

W odpowiedzi na znalezisko Aż 71% Polek uważa, że nie mają równych szans w życiu zawodowym co mężczyźni xD

Postanowiłem zrobić ankietę skierowaną do mężczyzn (wiem, że pewnie nie będzie to do końca zgodne z rzeczywistością, bo nie wiem jak zrobić weryfikację płci odpowiadających), ale liczę na wasz ą uczciwość :)

Czy jako mężczyzna uważasz, że na rynku pracy masz takie same szanse jak kobiety?

  • Tak 27.2% (47)
  • Nie, mężczyźni mają trudniej. 72.8% (126)

Oddanych głosów: 173

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@XdareckiX: czyli to one są #januszami bo lepiej na dupie siedzieć i system wykorzystywać ;/ Dobrze, że zdarza się sprawdzanie ciężarnych. Żłobek na wsi z której pochodzę jest, a jak nie to inne miejscowości? Nie chce jej się to siedzi na dupie, niby się opiekując dzieciakami.
  • Odpowiedz
@MrMate: system daje ci taką możliwość bo lekarz bez problemu wypisze chorobowe a pracodawca tez nie będzie robił problemu bo jest społeczne przyzwolenie na chorobowe w takim okresie (3-5 m-c). Laskom nie chce się dłużej pracować bo po co, dla idei pracy i oddaniu pracodawcy? Proszę cie.
  • Odpowiedz
@XdareckiX: no to znaczy ze same tworzą sobie bat i dlatego zarabiają mniej bo im się nie chce. Żadna z dziewczyn/kobiet, które znam nie ma problemu z powrotem do pracy z jakimś sztucznym wyzyskiem. Raczej te "cwane" naciągające całe społeczeństwo i je powinno się wyrzucić.
  • Odpowiedz
@MrMate: Ok, widzę do czego zmierzasz - chcieć to móc, zgadzam się. Żłobki, dziadki, praca do 9 miesiąca, wszystko jest możliwe. Ale to wszystko powoduje, że babom jest trudniej a o tym dyskutowalismy. Nawet zdobycie pracy jest dla młodej dziewczyny trudniejsze - młoda laska, zamężna, (jeszcze) bez dzieci vs młody facet. Kompetencje, doświadczenie na podobnym poziomie, kto ma większą szansę na robotę?
  • Odpowiedz
  • 0
@XdareckiX ten kto się lepiej sprzeda-a dla mnie ten kto umie logicznie i lekko matematyczne myśleć.
Zatrudniam ludzi do swojego działu. Pomagam z wyborem też do innych działów gdy zostaje o to poproszony.

A jak i tu i tu są tacy sami(nigdy to się nie zdarzyło, zawsze są ludzie gorsi i lepsi w różnych klockach) to wygra ten który jest ładniejszy czy tam przyjemniejszy dla oka. Zwyczajnie estetyka też jest ważna
  • Odpowiedz
@XdareckiX: Wszystko prawda tylko po co feministki stawiają tezy, że za jakoby identyczną pracę w identycznym wymiarze godzinowym osoby na tym samym stanowisku zarabiały by inaczej bo różnią się płcią? Często poruszałem tę kwestię w rozmowie z koleżankami to każda twierdziła, że tak jest ale nie potrafiła podać przykładu bo u nich w pracy czy o kobieta czy facet zarabiają tyle samo... A co do ciąży kobiet i jej związku
  • Odpowiedz
@Nestorm: Zgadza się kolego. Są laski i jest ich niemało, które szukają roboty tylko żeby złapać umowę i s--------c na chorobowe. I one powodują, że uczciwym dziewczynom które są w wieku porodowym ale które kompletnie nie mysla o dziecku utrudniają sprawę. Natomiast nie spotkałem się z sytuacją, że na identycznym stanowisku facet zarabia więcej, to jakaś bzdura wyssana z palca choć tutaj przydałoby się zerknąć do jakichś raportów, jeśli ktoś
  • Odpowiedz