Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Hello from the other side ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mostek wołowy marynowany na sucho i pieczony prawie 6 godzin. Do tego sos z majonezu, musztardy, sosu sriracha, miodu i soków puszczonych przez mięso.

No to tak, sam smak rzeczywiście przepyszny, mięso natomiast nadal lekko twarde, trzeba swoje przeżuć, i nie wiem, czy to tak ma byc, czy powinnam wsadzić z powrotem do piekarnika, jak myślicie?

#keto #gotujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1587475442E1BJBCzcrRGGD52TYEJXOG.jpg
  • 9
@BarkaMleczna: jak miesko puscilo soki to ciezko zeby bylo mieciusie i do rozerwania, najlepiej jakby mialo jakis dostep plynow/wody (np. naczynie z woda w piekarniku do pary i nawadniaina). Przed pieczeniem warto tez przesmazyc kawal miech na turbo rozgrzanej patelni zeby zamknac pory z kazdej strony i zeby nic nie wycieklo zniego podczas pieczenia, co by tez dalo super efekt mieciusi. Teraz nie wiem czy da sie jeszcze zrobic mieciusie, ale
@BarkaMleczna: Dziwne, że po 6 godzinach się nie rozpada, może za duża temperatura ?
Ja jak robię szarpaną łopatkę to też marynuje na sucho ale bez opiekania na patelni.
Wrzucam do worka do pieczenia w piekarniku i na 6 godzin w 110.
@BarkaMleczna: powodów wysuszenia może być parę, upewnij się że pieczesz w brytwance z lekko ilością wody lub rosolu, mięso przykryte, odkryj dopiero na ostatnią godzinne aby było lekko chrupiące z.wierzchu.
Dodatkowo upewnij się że nie używasz dużo soli do marynowania na sucho która wspaniale zabiera wszelki "moist", dużo soli jest też w przyprawach typu cajun itp.
Ps- miód na keto? ( ͡° ͜ʖ ͡°)