Wpis z mikrobloga

323 - 3 = 320

Tytuł: Kieszonkowa historia. Czołgi. Stulecie broni pancernej
Autor: Oscar E. Gilbert i Romain Cansière

Krótka historia broni pancernej od pierwszego czołgu do czasów współczesnych. Nie wyczerpała tematu (230 sttron) więc chwyciłem za kolejną o tej tematyce.

Tytuł: Czołgi. 100 lat historii
Autor: Richard Ogorkiewicz

Następnej kolejności chwyciłem za tą pozycje. Temat pierwszych czołgów i wozów pancernych opisany już od XIX wieku, poruszając różne sposoby ich używania i historie z innych wojen przed pierwszą wojną światową. Lepiej i bardziej pokazany rozwój czołgów przez ostatnie stulecie. Jeżeli lubisz zagadnienia historyczne XX wieku i ogólnie czołgi to lektura obowiązkowa. Ponad 600 stron, więc bardziej wyczerpująca niż pierwsza opisywana pozycja.

Tytuł: Wydawnictwo militaria 001 - Panzer II
Autor: Janusz Ledwoch

Pierwsza książka z legendarnej serii monografii wojennych z wydawnictwa Militaria. Każda pozycja z cyklu opisuje jeden pojazd, bitwę, jednostkę lub inne zagadnienie wojenne. Przez ponad 20 lat wydano ponad 480 monografii i wciąż powstają nowe.

Dwie pierwsze to ebooki, dostępne na Legimi. Trzecia to pdf, niemożliwa już do kupienia.

Wołam @konik_polanowy bo kiedyś dziękowałem mu za przedstawienie wielu ciekawych pozycji pod tym tagiem i obiecałem, że też kiedyś zawołam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bookmeter #historia #czolgixxwieku #czolgi #iiwojnaswiatowa
Pobierz
źródło: comment_15874244637ph8vKRUfNDN2T7GxgT116.jpg
  • 3