Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie ogarniam modeli #bmw. Ktoś mi to może wyjaśnić w końcu? W gorących jest wpis Mireczka, który ma BMW e90 a inny pisał o e80 i że myślął, że takie są droższe. No to wchodzę na allegro, żeby sprawdzić ile kosztuje BMW e90 czy e80 a tam:

Seria 1
Seria 2
Seria 3
Seria 4
Seria 5
Seria 6
Seria 7
Seria 8
3GT
5GT
6GT
M2
M3
M4
M5
M6
M8
X1
X2
X3
X4
X5
X5 M
X6
X6 M
X7
Z3
Z4
i3
i8
Pozostałe

Wpisanie w wyszukiwane e80 nie pomaga bo filtruje mi następujące kategorie:
Seria 5
X5
Seria 3
M5
X3

W dodatku zawsze myślałem że M3 to jest pakiet wyposażenia a ta się okazuje, że jest model i to nawet M8 przy czy jet rózróżnienie na X5 i X5 M.

WTF?? Jest w ty jakiś logiczny wzór?

To samo jest z #mercedes. Nie no chyba pierwszą zasadą marki premium na rynku jest wprowadzenie #!$%@? oznaczen :D

I czym sie rózni tag #samochody ood #motoryzacja
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aerwin: Merc bmw i audi mają swoje serie, w każdej mają modele i zazwyczaj te modele mają jeszcze typy nadwozia i pakiety karoserii a no i do tego w pewnym momencie dochodzi lift albo przedlift, aha no i są jeszcze oznaczenia silnikowoseryjne, czyli seria i cyferki od pojemności silnika i rodzaju paliwa, chociaż nie u wszystkich i tak nie do końca bo ostatnio pozmieniali i teraz już cyferki #!$%@? wie
  • Odpowiedz
@Aerwin zwykle masz e90 sedan , e91 kombi , e92 coupe, e93 kabrio. 3 , 5 to ogólna grupa aut, 1 to małe hatchbacki (są też sedany) , 2 to auta rodzinne, takie nadmuchane hatchbacki, 3 to najpopularniejszy model, niewielkie auto raczej dla ,ałej rodzinki, 4 to takie #!$%@? wie co, 5 duże rodzinne sedany, 6 dresowozy dla niewiadomo kogo, 7 limuzyny, 8 auta mocno sportowe z cenami zahaczającyni o kategorię
  • Odpowiedz
@PanKracy582: Z czym ja się mam starać? Gdzie? O co CI chodzi? Zawsze i wszędzie musisz szukać zaczepki?

Typie, normalnie się zapytałem na mirko bo czegoś nie rozumiem i już mi to zostało wyjaśnione. Ty klasycznie w swoim stylu wbijasz na pełnej kur... i robisz z siebie kozaka dyskredytując innych. Jedyny problem jaki gdzieś ktoś widzi to Ty.

To, że sposób opisywania modeli BMW jest zagmatwany i dla osoby nie
  • Odpowiedz
@Aerwin: układ BMW jest mocno #!$%@?.
Przede wszystkim masz serie wyznaczające wielkość:
1 - najmniejsze samochody, obecnie tylko hatchbacki, ale mieli tam też coupe, bo w sumie czemu nie.
2 - mikrovany i bardzo małe coupe (praktycznie dwuosobowe, te miejsca z tylu, to co najwyżej dla dzieci)
3 - małe sedany, najbardziej kojarzone to E36 i E46, tu zaczynają się auta gdzie już mogą jeździć 4 dorosłe osoby, choć niekoniecznie wygodnie
4 - seria 3 ale bardziej sportowe nadwozie, ścięty dach, mniej miejsca w środku szczególnie z tyłu
  • Odpowiedz
4 - seria 3 ale bardziej sportowe nadwozie, ścięty dach, mniej miejsca w środku szczególnie z tyłu na głowę


@HetmanPolnyKoronny: minimalnie mniej miejsca z tyłu na głowę - reszta jak w serii 3, szczególnie jeśli chodzi o Gran Coupe. Bagażnik jest praktycznie taki sam litrażowo ale ma wygodniejszy dostęp.
  • Odpowiedz
@Aerwin: sam się zdziwiłem ile tego wyszło jak kończyłem pisać xD
Dodałbym jeszcze, że na przestrzeni lat seria 4 została wyciągnięta z 3, na przykładzie E46 podałem, ze dawniej można było kupić serię 3 w pięciu wersjach, obecnie te bardziej praktyczne jak sedan i kombii zostały jako 3, a cabrio i coupe zostały przesunięte do 4, z tego co pamiętam nie będzie już nawet prawdziwego M3, tylko jego rolę przejmuje
  • Odpowiedz
  • 0
@HetmanPolnyKoronny no bez przesady, dosłownie każdy producent samochodów ma wewnętrzne oznaczenia kolejnych podwozi i takowe się przyjęło w przypadku beemek, audi i mercedesów, ale też choćby często odnosi się w tej sposób do nissanów, toyotek i hond.

Równie dobrze możnaby je nazywać "seria 5 4 generacji" w odniesieniu do E39 dla przykładu.
  • Odpowiedz
@khrop: i tak, i nie. Podałem np Golfa, Golf jaki jest każdy widzi, powiesz kupiłem Golfa/Mondeo/Citorena C5, to każdy mnie więcej wie o czym mówisz, potem pytanie o generację czy rocznik i wiesz o czym mowa nawet jak nie siedzisz w marce (są małe odstępstwa, np nie wszędzie wszyscy się zgadzają co jest liftem, a co generacją, ale dobra). Audi sobie nazywa generacje po swojemu, ale jest w tym jakiś
  • Odpowiedz