Wpis z mikrobloga

@SebaD86: w Bydgoszczy masz w sumie dwie możliwości. UTP albo UKW. Na UKW- informatyka ogólna. Na UTP- informatyka stosowana. UKW jest łatwiejszą uczelnią, UTP trudniejszą. Według mnie jeśli to mają być studia niestacjonarne, masz pracę brałbym UKW. Chyba, że chce ci się bawić z takim np. Bujnowskim i lubisz mikroprocesory to śmiało bierz UTP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
lubisz mikroprocesory to śmiało bierz UTP


@NickciN: ( ͡° ͜ʖ ͡°) XDDDD ... ATR here :D

@SebaD86: patrząc na moje 12 lat doświadczenia w branży, szkoła nie ma znaczenia, kiedyś liczyło się niby wyższe wykształcenie, teraz wszyscy patrzą na to co masz w głowie i doświadczenie, jak chcesz iść na juniora i na rozmowie wyczają, że masz coś w głowie to nie będą patrzeć na szkołę.
  • Odpowiedz
@SebaD86: Znam gościa co uczy angielskiego na prywatnej uczelni. Babka poszła na filologię angielską. Była na drugim roku i nie ogarniała czasów. Koleś powiedział, że ją wywali a rektor zakazał mu dawać 2 albo sam jej poprawi na 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem jak się skończyła historia, ale to obrazuje jaki jest poziom prywatnych uczelni. Tak jak @blumbyd piszę, bardziej w Bydgoszczy to nastaw się
  • Odpowiedz
@SebaD86: swojego czasu SDA miało program gwarantujący okres próbny po kursie - czy coś w tym stylu.
Kolega kończy SDA i jest zadowolony, chciał branże zmienić, ale dostał podwyżkę obecnej, więc na chwile obecną odpuścił. Wiadomo siedział też wieczorami w domu i się uczył, nawet wziął jakieś mikro zlecenie za grosze, byle coś wpadło do CV.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@NickciN pracuje w IT, ale ja jestem tzw. Specjalista IT - czyli takie wszystko i nic. A chciałbym trochę specjalności i wiedzy. Umiejętności mam, wiedzę ogólną w sumie też. Ale żeby zmienić pracę to wszędzie pisze "wymaganie: wykształcenie wyższe" :/ A I trochę niuansów specjalistycznych by się przydało. Niby jakieś kursy można robić, ale w papierach pusto.
  • Odpowiedz
@SebaD86: zależy jak ci twoja robota lezy. To znaczy czy możesz tam być kilka lat, czy kasa dobra, czy pewne zatrudnienie. Masz do wyboru dwie opcje.
1. Zostanie w swojej pracy, pójście na studia, szukanie stażu na drugim roku i zmiana pracy
2. Zostanie w pracy, robienie kursów z Udemy itp. Po jakimś czasie zmiana pracy, nauka i zapewnienie sobie stabilnego gruntu i później studia dla papierku
  • Odpowiedz
hardware/sieci niż software, ale może polubię programowanie


@SebaD86: #!$%@? utp, ja zaluje, strata czasu
z sieci wiecej sie nauczysz na kursie cisco
na ukw wiem ze w programie studiow byl material z ccna chyba
lepiej jakies kursy z systemow czy sieci jak studia w BDG
studia w BDG to tylko po to zeby miec papierek i wyzsze wyksztalcenie, czyli najlepiej jakies najlatwiejsze + certy branzowe...
  • Odpowiedz
@SebaD86 gdybym miał Ci doradzać to bym powiedział: Olej studia i samemu się poucz (na studiach nikt Cie niczego nie nauczy. Jedyne co to powiedzą co masz zrobić na następne zajęcia.) To samo możesz zrobić samemu, dodatkowo nie bedziesz się musiał użerać z bezsensownymi przedmiotami.
Ale, jeśli na prawdę chcesz iść na studia i masz na to jakiś pomysł to UTP będzie dobrym wyborem. Są tam jakieś wymagania i poziom (Znajomi twierdzą,
  • Odpowiedz