Wpis z mikrobloga

@podobno_mialem_multikonta: aaa, był słup bo pozostałości znalazłem, zgadza się. Tylko tak się zastanawiam czy jest możliwe że zakopali kabel a na mapie nie jest naniesione? Wjeżdża jutro o mnie ciężki sprzęt i nawet można go nie zauważyć. Tylko możliwe że nie ma na geoportalu a jest zakopany... hmm
@podobno_mialem_multikonta: nie muszą i muszą, od 2008 roku można się domagać zadośćuczynienia za tzw. służebność. Chyba nie ma jednak u mnie kabla pod ziemią bo dość nowe domy obok mają zaznaczone podziemne kable telekounikacyjne i na geoportalu i na powiatowym portalu, u mnie nie ma nic tylko ten słup zaznaczony. A nie wiesz czy jak zadzwonię gdzieś to mi powiedzą czy tam idą kable? Tylko nie wiem gdzie, do wydziału kartografi
@piotr-antyn: Na mapach zasadniczych nie zaznacza się całych linii napowietrznych, tylko tak jak na obrazku: słup + kierunek w który idą zwisy. IMO jakby to skablowali, to by było na mapie (skoro był wczesniej słup z linią?).
@CherryJerry: był słup ale już go nie ma, działkę kupiłem na początku roku, podczas sprzątania znalazłem resztki słupa. Dokładnie podlączenia lini telekomunikacyjnej podziemne są zaznaczone na działkach obok mojej, u mnie nic nie ma. Dla pewności zadzwonię jutro do starostwa,