Wpis z mikrobloga

@CocoJambo14: Żeś się Pan wyrobił. Nie ma się do czego przyczepić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak w ogóle głęboko uprawiasz pod kukurydzę? Odnoszę wrażenie, że agregat chyba grubo powyżej 15 cm ustawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i ile nasion na hektar siejesz?

PS. Nie mówi się poprzeczniaki, tylko uwrocia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rolnik_wykopowy po zimie staramy sie nie ruszać ziemi aż do uprawy żeby nie przesuszac gleby, czy robimy to dobrze to nie wiem, na pewno widac różnice niż u sąsiadów gdzie u kazdego na polu burze piaskowe a u nas nie ma czegoś takiego.
@CocoJambo14: Burza piaskowa może się brać z tego, że po prostu na wierzchu leży ta cieniutka warstwa rozbitej ziemi. Sam osobiście nigdy się w to jakoś bardziej nie zagłębiałem, ale w szkole uczyli, że warto to robić. Może nie zaraz jak zejdą śniegi, ale ma to podwójną korzyść, bo przetrzebiasz chwasty, które zaczynają wschodzić i zamykasz kapilary. W takich warunkach, jak mamy teraz pewnie jest znikomy pożytek, jak wody w glebie
@CocoJambo14: A tak w ogóle, to chciałem przerobić mauzera, do podlewania tych redlin. Dorobiłem z przodu ciągnika sitka skierowane na same wierzchy redlin, założyłem mauzera na tuz z tyłu, podpiąłem go pod pneumatykę ciągnika i... dupa xD #!$%@? się lało, a mauzer się nadął tak, że myślałem, że się rozerwie z wrażenia xD Musiałem jednak skorzystać z opryskiwacza, ale nie mam czym zdjęć zrobić, bo rozwaliłem telefon ( ͡° ʖ
@CocoJambo14: Mam takową beczkę, ale akurat ten kawałek, który aktualnie podlewam jest pochyły na jedną stronę i beczką bym więcej szkód narobił, niż to warte, bo by ją ściągało. Zresztą przedwczoraj zacząłem podlewanie na noc i wczoraj popołudniu już były efekty, bo nasiona ładnie napęczniały. Przy dobrych wiatrach wystarczy teraz połowa wody z tego co wylałem do tej pory, żeby tylko się siewki wybiły nad ziemię, a dalej już sobie poradzą
@CocoJambo14: No wczoraj jeździłem od 6:30 do 22:00. Zrobiłem tylko przerwę przed południem na dwie godziny, żeby nie jeździć w pełnym słońcu. Już ostatnie trzy tankowania wody, to się zmuszałem do wyjazdu, bo myśl była "#!$%@? to i jedź do monopolowego" xD