Wpis z mikrobloga

Jaka jest dobra niezawyżona cena za projekt ogrodu? Ile trzeba zapłacić minimum za realizację ogrodu? Orientacyjnie?

Działka 1450 m2, więc ogrodu będzie jakieś 1300 m2. Stawki, które znalazłem w sieci mnie przerażają. Wiem, że są różne ogrody i różną kasę można to wrzucić, ale bez biedy, ale też bez szaleństwa.

#ogrodnictwo #budowadomu #ogrod #ogrodboners
  • 12
  • Odpowiedz
@g4rris: co się tyczy samego ogrodu to sobie policz roślinki, jakąś dróżkę, palisady, ziemię, robociznę. Koszt będzie spory, z resztą, zleży od wybranego projektu. Zawsze możesz coś sobie wyobrazić, popatrzeć pomysły i zrobić podobnie sam.
  • Odpowiedz
Szczerze to jestem leniwy i wygodnicki. Przykładowo jak muszę zmienić opony to jadę na wulkanizację, a jak zepsuje lodówka to jej nie rozkręcam tylko dzwonię po fachowca, sam w tym nie dłubię.

Odnośnie ogrodu, jestem na etapie w życiu, że nie lubię się grzebać w ziemi itp. Jak muszę ściąć żywopłot na działce nad jeziorem to robię to z dużą niechęcią, pewnie mi się odpali majsterkowanie i ogrodnictwo dopiero na emeryturze xD
  • Odpowiedz
@g4rris: no to sam widzisz, tanio nie będzie. Kiedyś też tak miałem, a teraz wolę sobie podłubać i pogrzebać w ziemi. Może na samym ogrodzie to nie zaoszczędzisz wiele, ale jednak będzie to coś. Tu może tego tak nie widać, ale np. budując dom i robiąc coś samemu oszczędza się 20 - 30 tys. zł na kilku duperelach to już widać taką kasę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@g4rris: bierzesz pod uwagę koszt utrzymania takiego ogrodu będąc wygodnickim?
Żeby nie było że zapłacisz 100k A ogród i za rok będzie straszył, bo panu się nie chce go ogarnąć a płacić tysiące rocznie też nie za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@g4rris: Niby okej, rozumiem, ale jakąś wizję zapewne już masz. Jeśli nie, jest sporo darmowego softu do projektowania ogrodów gdzie możesz coś tam sobie podłubać.
  • Odpowiedz
Chcę zapłacić za projekt i realizację. Ogród ma być prosty i minimalistyczny oraz łatwy i niedrogi w utrzymaniu. Jego pielegencją będzie uskuteczniać teściowa a zawsze może ją wspomóc cykliczna wizyta ogrodnika.

Jest już trochę postów, ale dalej nie wiem jaki optymalny budżet trzeba liczyć na projekt i realizację? Na necie szukałem wiele godzin stawek i na blogach i na forach i kosmiczne budżety wychodzą, w które szczerze nie wierzę. Dlatego pytam.
  • Odpowiedz
@g4rris co znaczy "prosty"? Trawnik i #!$%@? dookoła? Za 1300m2 możesz zapłacić równie dobrze 10k jak i 200k pln. Nie mamy żadnych informacji, to jak to mamy wycenić
¯_(ツ)_/¯ daj jakieś foto. Projekt zależnie od stopnia skomplikowania, za 1200 spokojnie kupisz.
  • Odpowiedz
@MojWlasciciel: Rozumiem, że ogród można porównać np. do kupienia auta, że mogę kupić starego grata za 1000 zł jak i Mercedesa AMG za 500 tys. Ale jakbyś u siebie robił ogród to ile by kosztował projekt średnio, ile realizacja za m2?

Prosty ogród, więc myślę o jakimś optimum złotym środkiem żeby nie robić ogrodu angielskiego ale żeby też nie szaleć.

Jaki budżet na projekt i realizację to takie sensowne minimum?
  • Odpowiedz
Ale jakbyś u siebie robił ogród to ile by kosztował projekt średnio, ile realizacja za m2?


Dobre pytanie, bo właśnie będę robił( ͡° ͜ʖ ͡°)
Planuję ok 40k na typ wydać, tyle że robocizny nie liczę, za to będzie trochę kamienia i innych bajerów. Ogród jakieś 800m2.

Zrób jakąś listę na której
  • Odpowiedz