Wpis z mikrobloga

Mireczki są wśród was angliści, bądź osoby jakoś bardziej związane z tym językiem? Szukam jakiegoś kompendium wiedzy, który by mi pomógł przypomnieć sobie wszystko i jakoś usystematyzować moją wiedzę, najlepiej takiego kompletnego obejmującego poziomy od A1 do C1. Sam studiuję germanistykę i język niemiecki od dłuższego czasu zdecydowanie dominuje mój czas jeżeli chodzi o języki obce, przez co zdecydowanie zaniedbałem angielski, który jeszcze trzy lata temu określiłbym w moim przypadku na poziom B2/B2 +. Teraz strasznie wiele rzeczy pozapominałem i chciałbym to wszystko odświeżyć i nadrobić. Jaki podręcznik/ kompendium w takim razie polecacie? Może są takie, które w tej kwestii uchodzą za najlepsze do samodzielnej nauki?
#angielski #niemiecki #studia #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
Zacznij może typowo od repetytoriów maturalnych z rozszerzeniem (np. wyd.Macmillan), bo wydaje mi się, że fajnie zacząć od czegoś skondensowanego. Fce use of English, Vince English grammar for advanced, CPE Use of English - ja z tego korzystam na studiach, znajdziesz na chomiku. Na yt sprawdź sobie Rock your English.
  • Odpowiedz