Wpis z mikrobloga

#startrek #deepspacenine #scifi
To uczucie gdy po raz... nie pamiętam który, zaczynam od nowa Star Trek Deep Space Nine, kocham Star Trek The Next Generation od małego, ale DS9 to taka space opera mydlana, niesamowita historia wojny z Dominium, klimat, postacie... Garak, Quark, Odo... Nie ma Wesleya Crushera;)(Jake Sisko to zwykłe dziecko a nie Trekowy półbóg)
RabarbarDwurolexowy - #startrek #deepspacenine #scifi
To uczucie gdy po raz... nie p...

źródło: comment_1587147030vMlT3e8EyMFkokNNYnvQ77.jpg

Pobierz
  • 12
@John_archer: to jest cieżka sprawa, bo jest wiele teorii, teoretycznie oryginalna seria z 1960tych, ale ona nie jest dla wszystkich, ja bym polecał TNG(następna generacja) ale trek ma tak, ze czasem pierwsze sezony są słabe, TNG rozkręca się od 3go, TNG to jeden odcinek jedna Historia, DS9 to długa saga przeplatana czasem pojedynczymi historiami, może nie dla wszystkich(szczególnie na początek, mimo że uważana jest za najlepszą, albo jedna znajlepszych) Star Trek
@RabarbarDwurolexowy: Dokładnie, ostatnio obejrzałem znowu ST: V jednym tchem (obie serie z DS9 według mnie świetne), ale nawet ja się męczyłem ostatnio oglądając pierwsze sezony ST: Next Generation.

@John_archer: DS9i ST: Voyager najlepsze, świetna historia, kobieta kapitan, afroamerykanin kapitan, zanim to było modne i ludzie mieli w dupie kolor skóry. Star Trek Oryginal Series i Next Generation w tym momencie trochę przestarzałe, raczej dla fanów. Chociaż oglądając DS9 i
męczyłem ostatnio oglądając pierwsze sezony ST: Next Generation.


@Markus86: Nie jest tak źle. Oglądam sobie i dzieciaki same przychodzą oglądać, więc daje radę. Czasem nawet zakazują mi oglądać bez nich, a przekrój wiekowy całkiem szeroki.
@RabarbarDwurolexowy: Deep Space Nine kiedyś mnie nie przekonał, ale jeszcze kiedyś do niego wrócę. Próbowałem jeszcze animowanego, ale wyłączyłem po pierwszym odcinku. ST:Discovery mnie nie porwał. Zbyt dużo w nim było wymuszonej bohaterskości, poświęcania się
@John_archer: Babylon 5 to majstersztyk fabuły. Bardzo dobry serial no i polskie korzenie ma twórca i scenarzysta większości odcinków. Ostatni serial SF który od początku do końca miał całą historie napisaną przed kręceniem.
Co do ST TNG polecam mimo słabszego startu. Choćby dla roli Picarda.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John_archer: Babylon 5 polecam, star treki polecam oglądać kluczem: pierwszy epizod 1 sezonu, ostatni odcinek 3 sezonu i od czwartego sezonu do końca. Nic nie stracisz a zazwyczaj od 4 sezonu robiły się świetne. Przetestowane na TNG, DS I Voyager