Wpis z mikrobloga

@tyrytyty: Trzeba było przeczytać co było napisane dalej, ale spoko. Możesz sobie rozwijać odpowiedź na

Siedź w domu, bo łażąc po mieście, jeśli jesteś bezobjawowym nosicielem, zarażasz nieświadomie więcej osób, niż jeśli właśnie byś siedział w domu i ograniczał wyjścia

jakkolwiek długo ci się podoba, wyjeżdżając z "szansą na popełnienie przestępstwa (?) w przyszłości" itd., bez odnoszenia się do sedna sprawy.
Podałem prosty przykład z obowiązkowymi szczepieniami- to adekwatna sytuacja, no
  • Odpowiedz
Taki Azerbejdżan dał bana na wychodzenie z domu dla wszystkich 60+ i jakoś od kilku dni nie przybywa im zbytnio zarażeń. Jak widać można...
  • Odpowiedz
@tyrytyty: no ekspert się wypowiedział xD. Bo tylko starzy ludzie chorują xD. Zobacz sobie ile ludzi cierpi na nadcisnienie tętnicze czy cukrzyce. Nadciśnienie tętnicze: "Według wybranych polskich badań epidemiologicznych przeprowadzonych w latach 1997–2017 nadciśnienie tętnicze występuje u od 29% (NATPOL PLUS) do 45% (WOBASZ II) dorosłej populacji oraz nawet u 75% osób w wieku 65 r.ż. i powyżej (PolSenior)." nawet 45% dorosłej populacji. A to samo nadcisnienie! Wszystkie inne choroby to
  • Odpowiedz
@tyrytyty:

ja tutaj mówię o realnych rozwiązaniach i tym co można faktycznie zrobić a nie o tym jak powinno być xD to oczywiste że każdy człowiek powinien sam móc oceniać ryzyko związane z wychodzeniem na zewnątrz a rząd nie ma prawa mu kazać siedzieć w domu

No ale konkretnie- to jakie to rozwiązania powinny być? Faktycznie pozwolić na wychodzenie czy nie? Sory ale rzucał ogólnikami teraz. Czekam na konkrety. Jak byś
  • Odpowiedz
@tyrytyty: sprawdź sobie ile procent Polaków i w jakim wieku ma nadciśnienie lub cukrzycę. To nie są starzy ludzie. A potem zapraszam do pomysłów jak odizolować starszą panią z mojego bloku, która nie chce żeby jej przynieść zakupy, bo ona musi codziennie wyjść.
  • Odpowiedz
@kurczepioro: Każdy wykopek jest mądry po miesiącu, w dodatku bardzo fajnie posyłać mu na "śmierć" starych. Ciekawe czy sam jako stary byłby chętny do takich poświęceń albo chociaż pakować do piachu swoją rodzinę XD Bo tak fajnie decyduje się za innych, tak samo jak z wszelkimi innymi obostrzeniami w prawie i społeczeństwie. Uśmiech jest do czasu dopóki ciebie to nie dotyczy. A gdy kryzys dotknie ciebie to jest już lament XD
  • Odpowiedz