Wpis z mikrobloga

#!$%@? cała gospodarka zamknięta na 2 lata bo nie można kazać starym dziadom siedzieć w domu xDDD


@tyrytyty: otworzyć wszystko w a niech panikarze zostaną w domu do końca świata.
  • Odpowiedz
Ta, zróbmy obozy koncentracyjne dla seniorów.


@Fafrocel: nie no, zamiast tego zróbmy z całego państwa wielki obóz koncentracyjny gdzie naczelnik będzie mówił gdzie i kiedy możesz co robić xD
  • Odpowiedz
@tyrytyty nie wiem jak ty sobie wyobrażasz zamknięcie wszystkich starszych ludzi, nie da się tak po prostu, nie umierają tylko emeryci, by trzeba było zamknąć 50+, a to mnóstwo osób pracujących
  • Odpowiedz
@tyrytyty: ja od koronawirus dostałem nerwicy i depresji, jak sądzisz czy epidemia kiedyś w końcu wygaśnie? Czy kiedykolwiek jeszcze będzie można wyjść gdziekolwiek?
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: ja tutaj mówię o realnych rozwiązaniach i tym co można faktycznie zrobić a nie o tym jak powinno być xD to oczywiste że każdy człowiek powinien sam móc oceniać ryzyko związane z wychodzeniem na zewnątrz a rząd nie ma prawa mu kazać siedzieć w domu
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Problem nie jest z tym ze starzy by umarli, bo to by krajom nawet pasowalo, tylko z tym, że ludzie w wieku produkcyjnym potrzebuja respiratorów w okolo 4-5% przypadkow - staty chinskie per wiek sa na wikipedii. Jakby nie wyplaszczyli to ci wszyscy bez respiratora by zmarli. A wtedy masz np. milion ludzi do piachu w wieku produkcyjnym w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 7
@tyrytyty nie wiem jak ty sobie wyobrażasz zamknięcie wszystkich starszych ludzi, nie da się tak po prostu, nie umierają tylko emeryci, by trzeba było zamknąć 50+, a to mnóstwo osób pracujących


Dokładnie tak jak teraz tylko mniej ludzi będzie zamkniętych.

@mrnlkhlk
  • Odpowiedz
@tyrytyty: Ma prawo, jeśli jest taki stan, że może zarażać innych samemu nie wykazując objawów. Wtedy ta twoja święta wolność wylatuje w #!$%@? na rzecz wolności do bycia zdrowym osób, które możesz zarazić, chyba proste?
  • Odpowiedz
@tellet: nie, nie chce mi się pisać, odeślę do artykułu Huemera: https://fakenous.net/?p=1439 ostatni akapit, Rothbard też o tym pisał ale nie mam pod ręką

tldr każde ludzkie zachowanie indukuje zagrożenie dla innych ludzi, skoro dla każdego człowieka naturalne jest że nie można zamknąć bez popełnienia faktycznej zbrodni człowieka który ma "tylko" 50% szans na popełnienie przestępstwa w przyszłości, tym bardziej nie ma sensu (i moralnej słuszności) poddawanie kwarantannie osoby która ma
  • Odpowiedz