Wpis z mikrobloga

Pytanie do ekspertów: Czy mogę czuć się bezpiecznie?
U mnie w klatce w bloku jest w piwnicy strzyżenie psów, brak oddzielnego wejścia. Ludzie zakrywają tylko szalikiem twarz i wchodzą co pół h z kolejnym psem #suwalki i zastanawiam się ile tego dziennie wdycham razem z przeciągami z klatki. Rejestracje klientów są też spoza Suwałk oraz zdarzają się te z UK.
Powracali z yorkami i trzeba strzyc ¯\_(ツ)_/¯
--->Czy to nic nie szkodzi? Jak się zabezpieczyć jeśli wg Was jest zagrożenie?
Na klatce znajduje się też moja skrzynka na listy, nie odbieram przez to poczty gdyż się trochę cykam dotykać tam rzeczy już. Nie wiem czy brać udział w wyborach tych listowych przez to, niech odkażą wszystko najpierw.
Co myślicie? Poważnie pytam!
Jak się zabezpieczyć?
Proszę o poważne rady.
#koronawirus #bezpieczenstwo #pocztapolska #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna
  • 12
  • Odpowiedz
@PC27: Po pierwsze nie panikować. Po drugie jak czujesz potrzebę zabezpieczenia się i czujesz, że wszystko jest dla Ciebie zagrożeniem. To rób tak, abyś Ty ze swojej strony był bezpieczny - a nie wyżywaj się na innych ludziach. Noś rękawiczki, dezynfekuj ręce - obierzesz list, to umyj potem ręce itp. itd. Dużo osób wymaga od wszystkich dookoła, aby się zabezpieczali a samemu potem drapie się po twarzy wcześniej wygrzebując rodzyny z
  • Odpowiedz
@zjembigos: To bodajże niezarejestrowane więc chyba mogą np jak meta. Najlepsze było jak ujrzałem mamę kolegi co z psem przyszła przed świętami a on jest na kwarantannie. Mam nadzieję, że ten wirus to fejk. Mam ten sam kanał wentylacyjny z tym pomieszczeniem :/
  • Odpowiedz
@Dorrek: Pierdziele, pytam jak się zabezpieczyć :o ! (To rodzina osoby ze spółdzielni mieszkaniowej, a miasto małe, nigdzie nie dzwonie. Nie wygrasz, zapomnij. Dzwonienie ODPADA.)
@zjembigos: EDIT: Kolega mówi, że jego mama nie widziała się z nim na czas kwarantanny. To jeden kłopotek już odpada.
  • Odpowiedz
@PC27:
Kratkę możesz czymś zakleić, chociaż przy prawidłowo działającej wentylacji, powietrze płynie przez taką kratkę na zewnątrz.
Zrób zapas żywności, żeby codziennie nie chodzić do sklepu.
Myj ręce mydłem antybakteryjnym za każdym razem, jak wracasz do siebie.
Rób częściej pranie i częściej zmieniaj ubrania, w których wychodzisz.
Używaj maseczek. Od dziś to i tak obowiązek.
Zwiększ częstotliwość odkurzania/mycia podłogi (ja np. mam robota, który robi to codziennie).

Więcej nie zrobisz. Sam
  • Odpowiedz
@Z_dupy_strzelec: Robię te wszystkie rzeczy już od dawna. Jeśli chodzi o kratkę to podczas wietrznych dni cofa normalnie te powietrze, zapachy sąsiadów itp. W legalność biznesu nie wnikam, nie zamierzam nigdzie tego zgłaszać. Porada mnie interesowała :) Dziękuję za poradę, pozdrawiam :)
  • Odpowiedz