Wpis z mikrobloga

Patrząc na to jak to jebnie, jest sens przenosić oszczędności na Revoluta? Albo podzielić 50%/50%?
Revolut teraz przenosi się na Litwę i tamtejszy bank jest gwarantem.
Czy nasi mogą się dobrać do tych pieniędzy w inny sposób niż inflacją?

#koronawirus #kryzys #oszczedzanie
  • 12
  • Odpowiedz
@ortopliss w dzisiejszych czasach zawsze znajdą sposób żeby dobrać się do oszczędność więc o ile nie masz ich zakopanych gdzieś w ogródku to jakieś ryzyko jest ale bez przesady, jedyne czym bym się martwił to inflacja ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier: Za wikipedią (pogrubienie moje):

13 grudnia 2018 roku Revolut uzyskał europejską licencję bankową, dającą zezwolenie na działalność na terenie Unii Europejskiej[7][8][9][10][11]. Tę licencję startup otrzymał od Banku Litwy, gdzie ma 150 tys. klientów[12]. Dzięki licencji fintech został pełnoprawnym bankiem z gwarancjami środków (do kwoty 100 000 EUR w ramach europejskiego systemu gwarancji depozytów) oraz możliwością oferowania pożyczek konsumenckich i dla biznesu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maarcinn2: a co mnie Wikipedia obchodzi? Jak nie umieją sobie sprawdzić prostych źródeł to tylko o nich świadczy, że ludzi w błąd wprowadzają.
  • Odpowiedz
@Krupier: Nie bardzo rozumiem. Przecież Revolut ma gwarancję środków, oraz licencję bankową, a Ty piszesz, że nie ma ochrony środków i nie jest bankiem, więc to Ty wprowadzasz w błąd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudek500: myślałem, że się odnosisz do cytatu z Wikipedii.

Ja ci powiem, że Revoluta używam, ale trzymam tam jakieś grosze. Więcej niż 2k chyba bym się obawiał, ale dla każdego pieniądz ma inną wartość.
  • Odpowiedz