Wpis z mikrobloga

@Shigella_: Rozmawiamy o zakazie aborcji to rozmawiajmy o tym dalej, a nie Ty rzucasz od razu jakieś personalne docinki które kompletnie mijają się z prawdą. Nawet mnie nie znasz, a oceniasz jedynie przez pryzmat tego, że jestem za obroną życia dzieci nienarodzonych. Poza Twoim żałosnym obrazkiem nie napisałaś nic merytorycznego w tej dyskusji, a otworzylas się jedynie by zaatakować personalnie pokazalas jaki żałosny poziom wypowiedzi prezentujesz.
@hitsmer: Gdzie ja napisałem,
  • Odpowiedz
  • 20
U gory


kto jest za zakazem zabijania bezdomnych?

Na dole


kto weźmie bezdomnego do domu?

@ImInLoveWithTheCoco: błędna analogia. Bezdomni nie wpływają na moje życie w żaden sposób. Są to zazwyczaj osoby dorosłe, które często świadomie doprowadziły do swojej bezdomności. Urodzenie chorego dziecka prawdopodobnie w bardzo negatywny sposób wpłynęłoby na stan psychiczny mojej różowej i mój, nie mówiąc już o konsekwencjach wynikających z opieki nad taką osobą.
  • Odpowiedz
@Shigella_: Hahah. Jacy wy dzielni xD Jedyne co robicie w sprzeciwie do ustawy antyaborcyjnej to wklejacie durne zdjecia na wypok i opluwacie sie w komentarzach pod nimi a pis i tak robi z wami co chce xDDDDDD Jak smiesznie XDDD
  • Odpowiedz
@cukrowyburakatakuje: skoro jesteś taki mądry za jakiego się uważasz, to przedstaw nam proszę kompleksowy plan jak postępować z takimi przypadkami, żeby wszyscy byli zadowoleni, tzn. dziecko, rodzice biologiczni, potencjalni rodzice zastępczy i każdy inny, kto będzie w to zaangażowany. Bo póki co to każdy zwolennik tej ustawy kończy swój wywód na "ma się urodzić, bo inaczej to morderstwo".
  • Odpowiedz
@cukrowyburakatakuje: Co ma do tego cudze dziecko, nie chcesz mieć niepełnosprawnego dziecka i nigdy nie będziesz chciał. Więc pozwól ludziom wybierać czy chcą zmarnować swoje życie na opiekowaniu się dzieckiem, które będzie wegetować i męczyć się na tym świecie przez całe swoje życie, albo jeśli chcesz im zakazać aborcji to bądź otwarty na adopcję tego dziecka. Bo póki takie dziecko nie urodzi się tobie, to problemu nie ma #!$%@? hipokryto
  • Odpowiedz
@Shigella_: jestem facetem ale gdybym miał zmarnować życie a być nazywanym mordercą to wolę mordercę :)

Ogolnie bawią mnie Ci obrońcy ustawy antyaborcyjnej.
Pierwszy ich argument - życie należy chronić bo to bezcenny dar. No dobrze nawet rozumiem to podejście chociaż dla mnie jest błędne. Ludzie od setek lat się wybijają i robią to nadal więc slogan użyty bo pasuje do przypadku. Wiadomo, że jak ustawa zostanie przegłosowana to po kilku
  • Odpowiedz
@Shigella_ aha i zaznaczam, że jestem za pełnym dostępem do aborcji, nawet w sytuacji braku zagrożenia życia, bo zaraz wyjedziesz tu z jakimś katolstwem albo coś XD po prostu mem jest bez sensu jak #!$%@? i każdy kto ma 100+ IQ to wie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shigella_: Czy można odmówić ofiarze gwałtu aborcji? Czy można nakazać rodzenia dzieci z poważnymi wadami?

Czy wszystkie przypadki w których ktoś chce dokonać aborcji dotyczą wrodzonych chorób płodu lub ciąży w wyniku gwałtu?

Czy trudna sytuacja materialna/życiowa jest wystarczającym argumentem?

Co z możliwością wpływu mężczyzn na swoją przyszłość?

Czy antykoncepcja i chęć uprawiania seksu dotyczy obydwu stron, czy może którejś bardziej, a którejś mniej lub w ogóle?

Gdzie jest granica tego
  • Odpowiedz
mem bez sensu. Jesteś za usypianiem zdrowych zwierząt w schroniskach? Nie jesteś, a ile masz w domu psów ze schroniska?


@KsiazePodziemi: a dlaczego zdrowych zwierząt? W memie jest wyraźna mowa o NIEPEŁNOSPRAWNYM dziecku, więc dlaczego robisz fikołka i jako argument rzucasz ZDROWE zwierzę? Ciężko chore zwierzęta należy usypiać, zdrowe można adoptować lub wspomagać finansowo schroniska, jeśli nie ma się warunków na zwierzę. Tak samo jest z dziećmi. Tylko że nawet tutaj
  • Odpowiedz
@Wuxian bo nie rozumiesz. Jeśli wchodzilaby ustawa o zabijaniu bezdomnych psiaków, jesteś za? Oczywiście, że nie. Ale nie powinno się od ciebie wymagać żebyś brała tego psiaka do domu. To jest zueplenie nieistotne czy pies jest chory czy zdrowy, czy w przykładzie posłużę się małpą, żółwiem czy psem. Chodzi po prostu o wskazanie na błędne rozumowanie, że nie możesz być przeciwny czemuś, jeśli bezpośrednio cie to nie dotyczy.
  • Odpowiedz
@cukrowyburakatakuje: ale ustawa chce zakazać aborcji nawet w przypadku stwierdzonych wad genetycznych u płodu i ofiar gwałtów - nie mam pojęcia o czym wy tutaj dyskutujecie w ogóle i dlaczego się kłócicie. Zakazywanie wyboru aborcji w takim przypadku to zwykłe barbarzyństwo, łamiące podstawowe prawa człowieka - a przepraszam, dla niektórych kobiety nie mają żadnych praw, powinny tylko dawać sobie robić dzieci i posłusznie je rodzić, a nie praw do godnego życia
  • Odpowiedz
@oslet: nie, jeżeli ktoś chce wychować dysfunkcyjne dziecko do końca życia to okej ale niech potem nie ma pretensji że jest zmęczony i nie ma pomóc od państwa. Ja jedynie chce ograniczyć ilość takich osób bo tak jak powiedziałem, w społeczeństwie takie osoby nie mają szans. I nie chodzi mi o jakieś uleczalne choroby albo takie które nie mają stopnia na twoje myślenie tylko choroby typu zespól Downa.
  • Odpowiedz