Wpis z mikrobloga

@GregPelka: wszelkie blokady zwinduja cene jaj, idąc tym tokiem, by mięso, jajka, sery itd były eko, będą kosztować o wiele wiele za dużo dla przeciętnego absolwenta socjologi czy kulturoznactwa, ewentualnie gender studies XD
Weganizm bez suplów to powolne samobójstwo. Z suplami zresztą też tylko jeszcze bardziej wydłużone w czasie.
Sorry ale bambinizm nie jest w cenie, szczególnie teraz.
Weganizm bez suplów to powolne samobójstwo.

@Wilkudemoner: Zgadzam się

Z suplami zresztą też tylko jeszcze bardziej wydłużone w czasie.

Tu już #!$%@? farmazony.

Poza tym bambinizm jest coraz bardziej w cenie. Ilość wegetarian (lakto-owo) rośnie z roku na rok w Polsce i mnie to osobiście cieszy.
@Wilkudemoner:

Weganizm bez suplów to powolne samobójstwo


Prawda. A ściśle: bez supli lub żywności fortyfikowanej. Jeśli nie łykamy tabletek z B12 lub nie jemy żywności wzbogaconej tą witaminą, to w ciągu kilku-kilkunastu lat zrobimy sobie kuku.

Z suplami zresztą też tylko jeszcze bardziej wydłużone w czasie.


A to oczywiście gównoprawda. Przemyślany weganizm (wzbogacony o B12) jest zdrowy, takie jest stanowisko nauki.

Sorry ale bambinizm nie jest w cenie, szczególnie teraz.


Widzę,
@GregPelka:znajdz mi sportowców którzy sa weganami na poziomie olimpijskim, ba znajdz mi ludzi którzy wykonują sporty ekstremalne i sa weganami. Zresztą uwazam że sporo zadeklarowanych wegan to zwykli oszuści co już pare razy na youtubie zostało udowodnione
@koroluk: własnie nie jest w cenie, bo jest to bardzo indywidualna sprawa każdego człowieka, w naszym klimacie nie jest zalecana z racji sezonowości płodów rolnych, i z taką opinią się wielokrotnie spotkałem. Oczywiście
@Wilkudemoner:

znajdz mi sportowców którzy sa weganami na poziomie olimpijskim


Carl Lewis, 9-krotny zloty medalista olimpijski. Dwa złote medale zdobył już jako weganin.

ba znajdz mi ludzi którzy wykonują sporty ekstremalne i sa weganami


Patrik Baboumian, strongmen, zdobywca tytułu Germany's Strongest Man.

Scott Jurek, ultramaratończyk, ustanowił rekord USA, przebiegając dystans 165,7 mil.

w naszym klimacie nie jest zalecana z racji sezonowości płodów rolnych, i z taką opinią się wielokrotnie spotkałem


Co
znajdz mi sportowców którzy sa weganami na poziomie olimpijskim,


@Wilkudemoner: A po kiego wała?
Zdrowa i zbilansowana dieta nie równa się z napierdzielaniem w sporty ekstremalne.

Tak jak pisałem, weganie są skrajną wersją, i fakt, taką dietę idzie cholernie ciężko zbilansować.
Wegetarian masz od groma.
Nie no, nie szerzmy mitów.


@koroluk: Dziękuję mirku, miałem nieaktualną wiedzę/
Zatrzymałem się na etapie, gdzie nie było dowodów i naukowego konsensusu odnośnie zbilansowania diet wegańskich. To, że diety wegetariańskie są zbilansowane, to wiemy od dawna.
@saakaszi
@Logytaze

Jakie #!$%@? zaoranie? Jaka z chowu eko, ściółkowego i wolnego wybiegu mogą być zalezone. Fake info, chamstwo, ad personam, odniesienie do seksualności nazwanie niedoukiem gdy samemu się myli- to masakracja? W żadnym rozporządzeniu UE ani prawie krajowym nie ma zakazu sprzedaży jajek z których mógłby wykluć się kurczak na dodatek w związku z coraz częstszymi deklaracjami odejścia od2025 od jajek z chowu klatkowego jajek gdzie coś może się wykluć będzie
@koroluk: pracowałem kiedyś przy wylęgu drobiu i muszę powiedzieć, że więcej niż połowa lęgu to samce, czasami nawet 2/3 jednego lęgu. A z tym mieleniem kurczaków to zależy od zakładu, u mnie te koguty się topiło a później truchła zabierał gościu, który dawał je jako pokarm świniom.
UUUUU! Widzę, że mamy tyutaj przewrażliwionego moralistę xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


@ppp0laczek:

Nie przewrażliwionego ;) A obrażając innych od nieuków warto by było samemu nie mówić bredni- o czym poinformowałem xDDDDDDDDDDDDDD ale widzę, że wg Ciebie jak ktoś prostuje fejki to moralista xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak ktoś wyzywa innych od nieuków i debili, a sam pisze gównoprawdę to sorry, ale xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Raczej zwykłe urojenia prawaka. Aby z jajka wykluł się kurczak, kurę w czasie owulacji musi zapiąć kogut. Wiedza z podstawówki. Koguty nie są dopuszczane do kur, które zwykle spędzają całe życie w klatce. Zalężone jajko może być jedynie dziełem niechcianego przypadku i zdarzyć się np. u baby na wsi, a nie u profesjonalnego hodowcy.


@koroluk: @saakaszi obudziłem się zbyt wcześnie i przypomniałem sobie rozpowszechniane tutaj fake info.

Tak w przypadku jaj