Wpis z mikrobloga

Postawy różnych opcji politycznych z debaty o inicjatywie obywatelskiej #stop447

PiS - Kłamali że nie ma zagrożenia roszczeniami, ale "szanują tych co się podpisali", więc skierują ustawę do komisji. Od siebie dodam, że realnie oznacza to zamrożenie projektu.

PO - Mniej więcej tak powiedzieli: PiS Was okłamuje że popiera ten projekt, a naprawdę zamrożą projekt w komisji. My Was nie okłamujemy, my chcemy odrzucić projekt od razu.

Lewica - Obrażają wszystkich i kłamią na lewo i prawo. Aż szkoda strzępić ryja, bo to po prostu było takie dno, że szkoda gadać. Ten rynsztok obniża i tak już niski poziom naszego sejmu.

Kukiz'15 (chyba) - Przyznajemy że problem istnieje, projekt trzeba skierować do komisji.

PSL - Projekt trzeba odrzucić, bo nie jest potrzebny, i bo są dwie-trzy opinie krytyczne o tym projekcie.

Konfederacja - Zagrożenie jest realne, wbrew temu co pozostali mówią, ten projekt jest potrzebny. Złożyli wniosek o rozpoczęcie drugiego czytania, by projekt przegłosować w życie jeszcze dziś.

Minister PiS - Kłamie że nie zgłaszał się nikt o mienie bezdziedziczne. A potem stwierdza że państwo polskie konsekwentnie od lat twierdzi, że takie roszczenia są bezzasadne.

Mam nadzieję że nic nie pokręciłem.

Już teraz nie pamiętając kto, ale pamiętam jakie bzdurne argumenty padały. Chyba wszystkie już dawno zostały zmiażdżone w debacie publicznej, a ten żałosny poziom polskiego sejmu zwyczajnie albo nie rozumie podstaw, albo co gorsza, rozumie - ale kłamią nas w żywe oczy. Tylko nieliczni zdali egzamin z polskości w tej debacie.

#zydzi #4konserwy #polska #447 #roszczeniazydowskie

Pobierz
źródło: comment_1586957624iPkZo4VFDO2BDVEC2daUO1.jpg
  • 4
@gupio:

Paszyk nie jest Kukizowcem

Już się po fakcie dowiedziałem, mój błąd.

.
A co do ich postawy, to zobaczymy przy głosowaniu. Ale ta i tak jest jasna. Jeśli pójdą za Bartoszewskim to będą za odrzuceniem, a jeśli za Paszykiem, to do komisji czyli zamrożeniem. Bo na pewno nikt tam się nie łudzi, wszyscy wiedzą, że jak to trafi do komisji, to PiS to zamrozi na wieki.