Wpis z mikrobloga

Ale jak to indeks boży błogosławiony amerykański na czerwono? Zaczynają ogarniać że pompa na poziomy bliskie ATH w czasach globalnego totalnego zastoju jest nie tyle dziwna co zakrawa o szaleństwo? A może to że w końcu spływają dane za marzec które pokazują obraz armageddonu? #gielda
  • 12
  • Odpowiedz
@tank_driver: cały czas o tym mówię, to jest początek kryzysu i dane za kwiecień dopiero niektórym uzmysłowią co i jak jest grane. A oprócz tego nadal ta łopa i w sumie nie wiem w co grają Saudowie, a ten niby deal opec to tez wiele szumu ale bez konkretów. W tle cały czas starcia na lini USA vs Chiny, USA vs Iran i inne pojedynki.

W takiej Francji to rząd oficjalnie
  • Odpowiedz
W takiej Francji to rząd oficjalnie przyznaje recesje -9%pkb


@dziadeq: A jeszcze na początku roku wieścili że góra - 1%. Myślę że i te - 9% to jest bardzo optymistyczne, osobiście potwierdzam że we Francji nie dzieje się nic. Pracuję z ludźmi z całego terytorium i od Bordeaux po Calais jest strefa martwa, zero aut, ludzi, nic. A i banki obostrzają zasady więc miodne czasy dwójki młodych na najniższej którzy budują
  • Odpowiedz
@tank_driver: to można samemu tak ogólnie policzyć, już wcześniej pisałem co do Hiszpanii czy Włoch a niektórzy każą mi się stukać w czoło i wyzywają od foliarzy, gdy im mówię że Hiszpania i Włochy zbankrutują i nie ma od tego ucieczki.

Hiszpania
szacunkowy, całkowity udział z turystyki i podróży w PKB Hiszpanii wyniósł w 2018 roku 211 mld USD co stanowiło 14,6% PKB.

Włochy
Najwyżej, spośród PIGS-ów, została wyceniona branża turystyczna
  • Odpowiedz
@dziadeq: Francja też dostanie po dupie, turystyka, kosmetyki itp. Świat zubożeje to każdemu się oberwie. Ciekawe co będzie z tego bo głodne zwierzęta stają się agresywne (mówię o przywódcach, nie o ludziach).
  • Odpowiedz
głodne zwierzęta stają się agresywne (mówię o przywódcach, nie o ludziach).


@tank_driver: wszystkich to dotknie, ja nie mam złudzeń że w czasach głodu czy wielkiej klęski która przed nami na wielu płaszczyznach nawet w tych ludziach co są wokoło nas obudzą się demony. A pewne rzeczy są już za nami, zabieranych swobód obywatelskich nam nie oddadzą, takich tanich lotów już nie będzie i inne rzeczy też odejdą w niepamięć.

Jedno jest
  • Odpowiedz
@dziadeq: tez sądzę, że tak będzie ale pytanie jest jedno: jak wyjść z tego z tarczą. W co inwestować, jak, czy trzymać gotówkę? Inflacja czy deflacja? Może kupować działki? Nie chodzi oto, aby stać się milionerem. Chodzi oto, aby nie stracić tego na co się ciężko pracowało
  • Odpowiedz
@Sabarolus: Jak najbardziej. Banki przescigały sie w dawaniu kredytów o oprocentowaniu poniżej 1, coraz biedniejszym, przykład sąsiada - gównopraca, dochód ~1.500 EUR, żona bez pracy, dwojka dzieci 10 i 14 lat. Kredyt na 260k EUR, 20 lat, wkład własny 30k EUR. Gównofirm których jedynym wyposażeniem była furgonetka i kielnia powstawało tysiące, fuszerka goniła poprzednią a każdy cieszył się że znalazł kogokolwiek do pracy w tym wyścigu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziadeq: Faktycznie co się wydarzy jak Hiszpania i Włochy zbankrutują, czy Niemcy i Francja będzie chciała ich uratować dodrukiem, czy tego dodruku wystarczy na to, Grecja też pójdzie pod wodę. To może być koniec waluty euro takie mam wrażenie. Euro może mocno spaść,a Niemcy też mają swoje problemy
  • Odpowiedz