Wpis z mikrobloga

#motocykle Jakiś 2 miesiące temu kupiłem mój pierwszy #motocykle125 Keeway superligth 125. Nie byłem na żadnym kursie obarczałem mnóstwo filmów co i jak robić potrenowałem na nie uczęszczanych drogach. Ale mam jedna rzecz która mnie bardzo stresuje :) Co jeśli podczas awaryjnego hamowania będę musiał zatrzymać się do zera i nie zdążę zredukować biegów ? Jak stoisz to nie idzie puścić sprzęgła i zmienić biegu jak masz np 4. a z 4 chyba nie ruszysz nie ? Ktoś mi to wytłumaczy ?
  • 16
@krzysztofu U mnie jest tak, że nie zrzucisz na postoju więcej niż dwa naraz. Pomaga delikatne popuszczenie sprzęgła (do połowy, nie do końca, bo zadusisz silnik) i odrobina gazu pomiędzy. Tym sposobem zejdziesz po kolei nawet z 5 na 1.
@krzysztofu: awaryjne hamowanie to awaryjne hamowanie. Nie intersują cię biegi tylko aby się zatrzymać i nie wyrąbać. Możesz nawet bez sprzęgła hamować i zadusić silnik. Awaryjne to awaryjne. W normalnej sytuacji redukujesz biegi przed manewrem tak więc wiesz, że się będziesz zatrzymywać na światłach to zbliżając się redukujesz biegi powoli aby w razie czego być na odpowiednim biegu jakby np. nagle zielone się zrobiło. Bieg dostosowujesz cały czas do prędkości. Jedziesz
@krzysztofu: też miałem ten dylemat :D Możesz zrzucać ile chcesz. Czasem zdarzy się, że bieg nie będzie chciał wskoczyć, bo motocyklowe skrzynie biegów tak mają. Nie musisz wtedy bujać, czy się odpychać nogami, tylko delikatnie popuść sprzęgło aż usłyszysz, że bieg przeskoczył. Możesz to stosować przy zrzucaniu biegów i tak samo jak neutralny nie chce wskoczyć. Zawsze działa i nie wyglądasz na ulicy jak debil bujający motocyklem :)
@krzysztofu hej, jestem w identycznej sytuacji, zawsze tylko samochód, motocykla nawet nie umiem odpalić. W czerwcu mija mi 3 lata odkąd zrobiłem prawko. Znasz jakieś poradniki dla totalnych debili? Z czego się uczyłeś?
@Fucktyczniee: oglądałem najczęściej błędy motocyklistów z knałów motobanda, Faza Rhazz`a
to było też dosyć fajne https://www.youtube.com/watch?v=mHjHgWRHRlk
Pamiętaj, że najgorsza jest sytuacja jak myślisz, że już coś umiesz :) ostatnio zaliczyłem szlifa przy 30 na godzinach.. patrzyłem po skręcie czy mi kierunek odskoczył bo mam ( dupiate kierunkowskazy na których nie ma odkliku ) i gościu zaraz za zakrętem wjeżdżał na posesje jak go zauważyłem to nacisnąłem hamulec a jeszcze byłem pod