Wpis z mikrobloga

#motocykle

Cześć Wam!
Po wieli dniach zastanawiania się i czytania opinii i recenzji (również Wasza) zdecydowałem się na zakup Yamahy fz6r s2, z racji tego, że mieszkam w krk znalazłem moto w miejscowości Nowa Wieś Szlachecka u Pana który sprowadza moto z Francji.
Macie jakie info odnoście tego miejsca, byłem u niego, motorki ma przy domu, ma ich dużo, nie widać było jakichś rozbitych mocno, lekko poprzycierane, plastiki lekko popękane, widać był malowane elementy (plastiki, bak). Tyle zauważyłem będąc na miejcu, co prawda to ten Pan nie kryje się z tym, od razu poszliśmy go garażu i tam wszystko było, sam powiedział, że każdy motor coś miał, ale są to głównie otarcia, przytarcia. Nie sprowadza motorów po kolizjach gdzie doszłaby ingerencja w ramę...
Jeśli mieliście z nim jakaś styczność czy kontakt to będę wdzięczny za info. Bądźcie zdrów!
  • 36
@joe-do-336: z własnego doświadczenia kiedy poszukiwalem moto, 80% zza granicy miało jakąś przygodę. Osobiście odradzam kupno motocykla sprowadzonego i rozejrzenie się za czymś z Polski z dobrze opisaną historią. Ja odpuscilem temat sprowadzonych sztuk po 2 miesiącach poszukiwań oraz po tym jak pewien z moich znajomych zakupił roczny motocykl sprowadzony z Niemiec który okazał sie byc powypadkowy.
Handlarz to handlarz. Co innego sprowadzać motocykl zza granicy dla siebie, a co innego na handel. Ja jak szukałem swojego motocykla, to pół roku znałem wszystkie aukcje w Polsce i UK. W końcu trafiłem sztukę, i jechałem po nią z Gdańska za Kraków, i na miejscu się okazało, że a to tu otarcie, tutaj się w garażu przewrócił, a tutaj też coś. Na szczęście jadąc w nocy pociągiem pojawiło się 2 ogłoszenie,
@Atticus_1502: @dambens: motocykle dzielą się na te które leżały i będą leżeć, tak Ci moto mogę zrobić, że w życiu nikt nie pozna, że tknięte było, a może być z dwóch spawane :)

śmieszy mnie to wasze 'nigdy nie leżał'

nigdy nie leżał to mogłem o swoim powiedzieć jak z salonu odbierałem.

@joe-do-336: przede wszystkim na spokojnie :) jak tu już wyżej pisali, bez napalania się. na pewno weź
@amath no to gratuluję skilla. Tylko jak ktoś szuka moto za 8-10k to się nie dziwię że trudno znaleźć coś w spoko stanie. Jak się kupuje sprzęt kilkuletni, za 30k to już można mieć inne wymagania i szukać. I możesz się śmiać, ale moto pojechało od razu po zakupie na serwis do osoby która raz, że ogarnia tą markę, a dwa to, że miała ten sam model i rozkładała go do najmniejszej
@dambens: nie ma czego gratulować, wymieniasz uszkodzone elementy na nowe i tyle.

kumpel parę lat temu kupił gixe k-8 600 , za cenę mniej więcej jak podajesz czyli oczekiwania też były wysokie, no i moto super, piękne sprawne, miód malina.
i wszystko było git do czasu jak nie miał wypadku i moto na bak nie upadło. się okazało, że bak to w większości szpachla :) ale zrobiony był idealnie, normalnie jakby
@amath u mnie w Hondzie akurat na bak przychodzi nakładka z plastiku a sam bak pod spodem jest, więc nie ma sensu rzeźbić też tylko wymienić plastik :) mnie z gratulacjami bardziej chodziło o spawanie z 2
@dambens: no trochę przesadziłem ze spawaniem, bo sam bym nic takiego nigdy nie zrobił, ale owszem znam takich co tak robią :/ sami japończycy też ten proceder ułatwiają, bo często a gęsto seryjne spawy są zwyczajnie brzydkie i ori już wygląda jakby było spawane przez mietka w garażu...

znajomy kiedyś spawał nam stelaż tylny aluminiowy do gixy k-7 na tor, to lepiej miało toto ładniejsze sprawy niż seria.

plastikowa nakładka na
@Atticus_1502: @tex00: @amath: Jadę jutro zobaczyć raz jeszcze ze znajomym znajomego który ma serwis moto, więc powinien być ogarnięty w temacie, dam znać co z tego wyjdzie. Sprzedawca chce nawet wpisać stan licznika na fakturę, żeby potwierdzić autentyczność...
Znacie jakieś strony z Francji aby sprawdzić stan jaki był przed importem do Polski? Numer Vin posiadam
z własnego doświadczenia kiedy poszukiwalem moto, 80% zza granicy miało jakąś przygodę. Osobiście odradzam kupno motocykla sprowadzonego i rozejrzenie się za czymś z Polski z dobrze opisaną historią.


@Atticus_1502: Chłopie, 90% tego co się sprzedaje miało jakąś przygodę. Kwestią przed zakupem jest określić jaką. Inną szkodą jest wywrotka moto na parkingu, czy uderzenie w bramę garażu, a inną, kiedy pod owiewką znajdujesz kawałek barierki w którą się sprzęt wbił.
Zakup pojazdu
@dambens: pc40 :) moje ukochane moto, już sprzedane co prawda, ale stoi u mnie w garażu jeszcze :) w mojej opinii to najlepszy super sport jaki kiedykolwiek powstał.

całe bałkany nią objechałem więc do turystyki też się nadaje :D

@joe-do-336: nie znam :( ale rozpytaj tu pod tagiem motoryzacyjnym ogólnym, myślę że dla samochodów coś jest więc moto też powinno zadziałać :)
@dambens: a tak zapomniałem o lytrach ! :) piękna :)

aktualnie się przesiadłem na turystę ( szatańskiego co prawda ), ale do sportów na pewno jeszcze wrócę, ale to już raczej na tor bezpośrednio
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@joe-do-336:
Zastanawiam się, czy potrafiłbym znaleźć jeden plus tego fortepianu....i chyba nie potrafię.
Bo ani to osiągi, ani elastyczność, ani spalanie, ani pozycja, ani wygląd, ani ergonomia, ani wygoda, ani dźwięk, ani pakowność, ani możliwość modyfikacji zmieniających niektóre tragicznie złe cechy....no typowy fortepian jest typowy. Jeszcze rozumiem ludzi bez doświadczenia którzy zachwycają się mt07 razem z jej skrzypiącą deską pod dupą (no ale karły nie mogą wybrzydzać), a fz6? Co jest