Wpis z mikrobloga

sory, pisałem na szybko. Chciałbym zacząć z fotografią. Pierwszy aparat mój.


@woleratler: nie no spoko zroumialem tylko pytam co przez to rozumiesz :)
Czy poprostu chcesz miec fajne fotki z wyjazdow. Czy moze chcesz "wejsc glebiej" i bawic sie ustawieniami. Czy poprostu chcesz zobaczyc "jak sie mozna bawic robieniem zdjec".

Wbrew pozorom to duza roznica. Poza tym jesli jeszcze sie nie bawiles i wpadles na taki pomysl ze moze zaczniesz to
eos500d


@woleratler: dokładnie! Na początek kup jakąś tanią używkę. Nie ważne nawet jaką. W miarę upływu czasu poznasz sprzęt, zobaczysz czy coś Ci w nim nie odpowiada i przy kupnie następnego podejmiesz bardziej świadomą decyzję.
@woleratler: Zaczne moze od tego ze (subiektywna opinia) nie jestem fanem micro 4/3 (bezlusterkowcow z wymienna optyka). Jak wspomnialem to subiektywna opinia.

Ale do rzeczy. Puszka owszem jest wazna ale wiekszosc roboty robi szklo. Chocbys nie wiem jak dobra mial puszke a tandetne szklo to bedzie lipa przy ciekawszych "eksperymentach". Z drugiej strony dobra puszka potrafi ciut wiecej wyciagnac z gorszego szkla.

Sprawa jest jedna:
Skoro jeszcze sie nie bawiles to
@woleratler: IMHO (ale powtarzam ze to moje skromne zdanie) https://allegro.pl/oferta/pentax-k200d-obiektywy-filtry-akces-torba-9114531277

za <1,2k na poczatek to dobra oferta. Masz 3 obiektywy i calkiem fajna jak na poczatek puszke (nawet jest uszczelniana:P)
Jesli tylko sprzedajacy nie leci w wuja To bym bral w ciemno.
Coprawda sa te 2 kitowe obiektywy (a kitowe sa jakie sa) ale na rozpoczecie przygody, poznanie zasad zupelnie wystarcza. Z czasem zobaczysz (jesli Cie wciagnie) czego Ci brakuje i
ogólnie to mocno mnie przekonałeś do tego Pentaxa i wziąłbym chętnie któreś z tych body z allegro, ale nie wiem jaki obiektyw wtedy :/


@woleratler: te kitowe pentaxa nie byly tragiczne ale mialy wady-jak na poczatek to ok. Jak zaczynales juz kombinowac to im brakowalo (dlatego dokupilem sigmy). Sigme dokupilem jeszcze do k200d a teraz przy k3 II tez sie sprawdza :)

Ciekawostka: k200d byla bardzo krotka seria bo pentax sie