Wpis z mikrobloga

Miło mi poinformować, że BETA Minectaft RTX rusza już za dwa dni ()

NVIDIA pracowała wspólnie z Microsoft, aby wprowadzić path tracing do gry już od dłuższego czasu (pierwsze pokazy robiliśmy na Gamescom 2019). Nie ma co wchodzić tutaj w szczegóły techniczne bo to trzeba po prostu zobaczyć (a najlepiej zagrać samemu).

Ostatnio, gdy wypuściliśmy Quake II RTX miałem dla was małe #rozdajo / #konkurs , link. Dzisiaj mam dla was do zgarnięcia nowiutką kartę RTX 2060 SUPER.

Co trzeba zrobić żeby wygrać? Zadanie polega na zbudowaniu niewielkiego (zamki czy wille odpadają!) domku w grze Minecraft (dowolna wersja bez RTX) i wklejenie jego zdjęcia w komentarzu pod tym postem. Liczy się kreatywność oraz wykorzystanie oświetlenia :) Liczę na to, że zwycięzca po otrzymaniu nagrody zbuduje ten sam domek z RTX i pochwali się swoim dziełem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na wasze prace czekam do 23 kwietnia, później zawołam was do postu zbiorczego z pracami, a zwycięzca zostanie ogłoszony do 26.04.

#pcmasterrace #minecraft #rtxon #nvidia #kartygraficzne
yousouyou - Miło mi poinformować, że BETA Minectaft RTX rusza już za dwa dni (。◕‿‿◕。)...

źródło: comment_15868694155E1qtS8kEVpSiP87Aresy9.jpg

Pobierz
  • 168
  • Odpowiedz
@yousouyou:

No to zgłaszam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)-,

Pierwsza sekcja to sam dom z zewnątrz, aby wyeksponować ray tracing użyłbym kilku metod: przede wszystkim woda, która została podświetlona od dna za pomocą zamaskowanego glowstone, postawiłem też na szklane drzewa i odpowiednia ilość szklanych okien, które zwiększyłyby ilość refleksów, a różnorodność kolorów przełamała jednorodność oświetlenia, dodatkowo zadaszony taras został pozbawiony większości oświetlenia (cześć latarni jest ze względu na standardowe oświetlenie) by zbierać tylko światło dzienne, na pierwszym planie widać tez skąpo oświetlone molo i fontannę wykonana z lodu (chyba to daje efekt lustra). Starałem się oświetlić most aby dość dobrze wyróżniał się na tle ciemniejącego nieba. W tylnej sekcji znajduje się coś na wzór przeszklonego
Grimsch - @yousouyou: 

No to zgłaszam się ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■,

Pierwsza sekcja to ...

źródło: comment_1587583246GlJK1xcFnOFe3APuuWJtfD.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przez całą chatę ciągnie się beacon. Na pierwszym piętrze są dzwignie do zmieniania kolorów (czerwony, zielony i niebieski bo rgb), i całość jest barwiona czarnym szkłem. Lubie ciemniejsze kolory a pozatym ciekawi mnie jak będzie wyglądać właśnie czarny promień w ray tracingu. Bo światła kolorowe to widziałem na youtube ale czarnego nie a jak wiadomo nie istnieje czarne światło więc ciekawi mnie co się stanie jak dam czarny promień
Y.....u - Przez całą chatę ciągnie się beacon. Na pierwszym piętrze są dzwignie do zm...

źródło: comment_1587587150Z8xaLKzGwGZgRDvGU1KgAG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz