Wpis z mikrobloga

@RenkaRenkeMyje bo szpitale tak mało badań wysyłają. Gdybyś chociaż troche przyłożył się do słuchania całego wywiadu byś wiedział że wielokrotnie sanepidu i ministerstwo nakłania szpitale do większej ilości testów. Lepiej siedzieć na kanapie i komentowac, być mega pro znawca i internetowym expertem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RenkaRenkeMyje: w Lublinie też było info ostatnio, że robią chyba 4 razy mniej testów niż mocy przerobowych to ludzie w komentarzach się burzyli, że przecież wsystskim robić nie mogą, to po co używać tych możliwości ¯\_(ツ)_/¯ Lepiej robić w tylko tym co są chorzy xD
Powinno być jak w tym kawale co chłop postawił kase na jamnika

-mozemy robić 20tys testow dziennie
-to dlaczego robicie 5tys?
-Nie wiem Andrzej... naprawdę nie wiem...
przy obecne liczbie testow, pozytywnie wychodzi 3-5%, co wg norm WHO wskazuje na to, ze robimy ich w sam raz, nie za duzo nie za malo, ze wskazaniem na duzo.


@mnoo: prawda, o ile rozkład jest równomierny a nie że w jednym miejscu jest 70% pozytywnych a w drugim 1%

No i WHO nie mówi, że nie można iść w dół jeśli są możliwości - to zalecenie jest raczej takie, żeby
@RenkaRenkeMyje mam sprawdzone ( ͡º ͜ʖ͡º) info, że kolosalna ilość tych testów to same vipy, których bada się po kilka razy wielokrotnie, więc zwykły szaraczek to sobie może liczyć na gruszki na wierzbie a nie na badania na covid.
@RenkaRenkeMyje: bo wybory panie. I gospodarka która się zapada pod sobą. Trzeba tak uformować krzywą zachorowań, by wyglądało że jesteśmy na spadku i można luzować lockdown.

W rzeczywistości epidemia nie patrzy na manipulacje danymi. Ile zarazi tyle zarazi.
@czolgistka93: haha znaczy nie to że złośliwie. Jak coś źle zrozumiałaś to wybacz . Ale zobacz na to z innej strony - sanepid to Państwowa Inspekcja Sanitarna, podkreślam PAŃSTWOWA to chyba samo powinno ci coś mówić