Wpis z mikrobloga

@RenkaRenkeMyje wszystko zwalą na jakichś dyrektorów sanepidu, bezprawne kary, zbyt mało testów, nie przestrzeganie procedur i cyk pora na CS

Dyrektorom się chyba podoba bo wszystko to robią
  • Odpowiedz
nie znam kontekstu, ale Szumowski mówił wcześniej, że to lekarz decyduje komu robiony jest test, więc to od decyzji lekarzy zależy ile będzie ich wykonanych


@ofizjo_pl: ale pierdzielenie, minister Szumowski jest ministrem zdrowia i lekarze nawet jeżeli faktycznie decydują to na podstawie wytycznych płynących z ministerstwa które Szumowski może w każdej chwili zmienić
  • Odpowiedz
- mozemy robić 20tys testow dziennie


@RenkaRenkeMyje: 20tys? Tuż przed swiętami mówił o 13tys. - w dniu kiedy podali info, ze będą obowiązkowe maseczki. W nie wiem czy kiedykolwiek przebili 11500
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: Bo stacje sanitarno-epidemiologiczne mają takie wytyczne. Robią testy ludziom, którzy:
1. Mają objawy;
2. Mieli kontakt z kimś zza granicy;
3. Mieli kontakt z zarażonym;
Nie robią testów przebywającym na kwarantannie bo takie są wytyczne. Na badania może skierować powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna ale tylko jeśli patrz punkt 1-3 i w sumie to tylko jak zadzwonisz na numer alarmowy i poinformujesz, że masz objawy.
Dziś dzwoniłem do wojewódzkiej stacji sanitarno epidemiologicznej
  • Odpowiedz
@RenkaRenkeMyje: widziałem wywiad z wiceministrem zdrowia chyba właśnie w zeszły wtorek i mówił tam ze po prostu wiele szpitali wysyła testy do tego samego laboratorium i się zapychają a inne obok nie są obciążone i mogłyby testy wykonać ale ze nikt do nich nie wysyła zleceń to jest jak jest.
  • Odpowiedz